«Ноосфера» на «Академіку Вернадському»: український криголам прибув на антарктичну станцію, фото
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Пандемія внесла деякі корективи і в процедуру вручення Шнобелівської (тобто Антинобелівської) премії, яку вручають із 1991 року, тож акція пройде в режимі онлайн.
Задумка цієї, можна сказати, сатиричної акції належить американському науковому журналісту Марку Абрахамсу і редакції гумористичного журналу «Аннали неймовірних досліджень».
Вручають цю потішну премію науковцям, винаходи яких спочатку змушують людей сміятися, ну а вже потім, звісно, думати, адже шнобелівські лауреати, відверто кажучи, переважно за державні кошти займаються відвертою дурнею, яка не здатна принести людству користь.
Ось і цьогоріч серед лауреатів, які представляють 24 країни світу, є чимало диваків, які витратили свій інтелектуальний потенціал на винаходи чи відкриття, які можуть хіба що розсмішити, аніж вразити глибиною наукової думки чи принести людству користь.
Так, цьогорічною шнобелівською «премією миру» нагородили вчених зі США, які «відкрили», що борода захищає чоловіків... ні, не від мікробів (тут усе якраз навпаки), а від ударів по обличчю.
У галузі медицини премію отримали науковці, які довели, що сексуальне задоволення так само ефективне при закладеному носі, як і краплі від набряків.
Серед хіміків нагороду отримала група, яка досліджувала склад повітря в кінотеатрах.
Ці вчені з Великої Британії, Австралії та Греції довели зв’язок між запахами, які виділяють глядачі в залі, зі сценами насилля чи вживання наркотиків, що демонструються на екранах кінотеатрів.
Та серед «відкриттів» шнобелівських учених найкориснішим, мабуть, є зв’язок, який встановили науковці між ожирінням серед політиків та рівнем корупції у державі, яку вони представляють.
За це вони отримали премію в галузі економіки. Але, здається, цей зв’язок очевидний будь-якому обивателю й без досліджень.
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Серйозну вразливість у безпеці нейромереж виявили дослідники: вони показали, що моделі штучного інтелекту можна красти, аналізуючи електромагнітні сигнали пристроїв, на яких вони працюють. >>
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України. >>
Дослідники виявили 27 нових видів ссавців, риб, земноводних та метеликівУ джунглях Перу. Пошуки відбувалися у віддаленому густонаселеному регіоні, де науковці не очікували знайти значного біорізноманіття. >>
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>