Уряд Німеччини допоможе полтавцям опановувати робітничі професії: потрібні жінки 45+
Днями у Полтаві було представлено пілотний проєкт «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery». >>
Американський білий метелик знищує всю рослинність на своєму шляху.
Незліченні полчища американського білого метелика атакували причорноморські курорти Херсонської області, а також знищили плодові сади та рослинність у біосферному заповіднику.
Шкідник, що добрався до нас із боку Криму, вже зафіксований й у Корабельному районі міста Херсон.
На даний час карантинний режим щодо американського білого метелика на Херсонщині діє на площі у 2 тис. 334 га з метою встановлення фітосанітарного стану.
Фахівці Держспоживслужби розповіли, що державні фітосанітарні інспектори вже здійснили моніторинг багаторічних насаджень на площі майже у 3,6 тис. га.
Головним фактором програшу війни з американським білим метеликом стала заборона на використання хімічних препаратів у населених пунктах. Адже в такому випадку можуть постраждати й люди, вже не від ненажерливих «окупантів», а від алергічної реакції.
За словами екологів, комаха не гине навіть у люті морози, близько 40 відсотків метеликів щасливо виходять зі сплячки.
Якщо не вжити заходів, зараження може набути масштабів екологічного лиха.
— Основним методом боротьби з цим шкідником у населених пунктах є агротехнічний метод — збір i знищення гусениць i кладок яєць, — пояснила провідний агроном iз карантину рослин Христина Ромашко. — Гілки з гніздами обрізають і спалюють разом із гусінню у спеціально відведених місцях. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси з картону або гофрованого паперу, який перед перетворенням гусені на лялечок знімають i спалюють.
Для причорноморських курортів навала волохатої гусені стала третьою хвилею аномальної активності комах. Перед цим були сонечка, потім — кусючі комарі.
У всіх трьох випадках фахівці пов’язують нереальне зростання чисельності комах із двомісячним періодом проливних дощів, яким на зміну прийшла сильна спека у серпні.
Гусениці американського білого метелика повністю об’їдають листя на деревах, огортаючи гілки павутиною. Це призводить до порушення обмінних процесів у рослинах та їх ослаблення, внаслідок чого знижується врожайність.
На наступний рік у кращому випадку таке плодове дерево різко зменшить свій урожай, у гіршому — може навіть засохнути.
За сезон комаха дає дві генерації у 1500-2000 яєць від однієї особини. У кожній кладці гусінь живе 1-2 місяці, буквально об’їдаючи листові пластинки до скелета, причому в дуже швидкому темпі.
Люди, які зіткнулися з іноземною гостею, активно обговорюють тему в соціальних мережах: «У нас повністю зжерли яблуню, грушу та вишню, вже перебралися на волоський горіх. В альтанку неможливо зайти — вона вся в гусені, а ще дитячий майданчик, гірка, батут. Це жах просто», — розповідає один iз жителів Голої Пристані.
«До 5-го поверху по стінках дійшли... Прямо татаро-монгольська навала якась. Я у ЖЕК дзвонила — вони не знають, що з цим нашестям робити. Радять звернутися до СЕС або чекати морозів, коли гусениці самі загинуть. Ми то морозів почекаємо, а деревам — кінець», — нарікає ще одна мешканок Херсонської області.
ДОВІДКА «УМ»
Американський білий метелик належить до сімейства «ведмедиці», визнаний небезпечним карантинним шкідником i уражує понад двiстi видів рослин. Родина метелика — Північна Америка.
У 1952 році метелик через Європу проник до Закарпаття. Поширюється транспортними засобами, при перевезенні сільгосппродукції й промислових вантажів.
Також можливе пасивне перенесення повітряними потоками на значні відстані. За рік метелик дає два покоління, особливо небезпечним для деревних плодових культур вважають друге покоління шкідника.
Днями у Полтаві було представлено пілотний проєкт «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery». >>
Народне прислів’я «Поганому виду нема стиду» лаконічно та влучно характеризує людей без честі й совісті, людей, які, як кажуть, «брешуть і не скривляться» або нехтують нормами християнської моралі >>
На заводі садового товариства «Мрія», що другий рік працює в Решетилівці, про яке нещодавно розповідала «Україна молода», завершується сезон переробки помідорів, вирощених за партнерської участі 17 домоволодінь громади. >>
Українському малому та середньому бізнесу, який дивом виживає в умовах війни, частково скасували спрощену систему оподаткування та планують повернути систематичні фіскальні перевірки. >>
В Україні після зменшення врожаю 2022 року на майже 40% очікування на 2023 рік зводились до одного: буде гірше. >>
Диверсифікуючи свій основний бізнес із виробництва вантажних літаків у відповідь на російське вторгнення державне підприємство "Антонов" розширює виробництво безпілотників, >>