Гранти на переробку: 20 підприємств отримають до 85 млн грн на розвиток виробництва
Гранти на розвиток переробної галузі виграли ще 20 українських підприємств – вони отримають загалом 84,9 млн. >>
Американський білий метелик знищує всю рослинність на своєму шляху.
Незліченні полчища американського білого метелика атакували причорноморські курорти Херсонської області, а також знищили плодові сади та рослинність у біосферному заповіднику.
Шкідник, що добрався до нас із боку Криму, вже зафіксований й у Корабельному районі міста Херсон.
На даний час карантинний режим щодо американського білого метелика на Херсонщині діє на площі у 2 тис. 334 га з метою встановлення фітосанітарного стану.
Фахівці Держспоживслужби розповіли, що державні фітосанітарні інспектори вже здійснили моніторинг багаторічних насаджень на площі майже у 3,6 тис. га.
Головним фактором програшу війни з американським білим метеликом стала заборона на використання хімічних препаратів у населених пунктах. Адже в такому випадку можуть постраждати й люди, вже не від ненажерливих «окупантів», а від алергічної реакції.
За словами екологів, комаха не гине навіть у люті морози, близько 40 відсотків метеликів щасливо виходять зі сплячки.
Якщо не вжити заходів, зараження може набути масштабів екологічного лиха.
— Основним методом боротьби з цим шкідником у населених пунктах є агротехнічний метод — збір i знищення гусениць i кладок яєць, — пояснила провідний агроном iз карантину рослин Христина Ромашко. — Гілки з гніздами обрізають і спалюють разом із гусінню у спеціально відведених місцях. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси з картону або гофрованого паперу, який перед перетворенням гусені на лялечок знімають i спалюють.
Для причорноморських курортів навала волохатої гусені стала третьою хвилею аномальної активності комах. Перед цим були сонечка, потім — кусючі комарі.
У всіх трьох випадках фахівці пов’язують нереальне зростання чисельності комах із двомісячним періодом проливних дощів, яким на зміну прийшла сильна спека у серпні.
Гусениці американського білого метелика повністю об’їдають листя на деревах, огортаючи гілки павутиною. Це призводить до порушення обмінних процесів у рослинах та їх ослаблення, внаслідок чого знижується врожайність.
На наступний рік у кращому випадку таке плодове дерево різко зменшить свій урожай, у гіршому — може навіть засохнути.
За сезон комаха дає дві генерації у 1500-2000 яєць від однієї особини. У кожній кладці гусінь живе 1-2 місяці, буквально об’їдаючи листові пластинки до скелета, причому в дуже швидкому темпі.
Люди, які зіткнулися з іноземною гостею, активно обговорюють тему в соціальних мережах: «У нас повністю зжерли яблуню, грушу та вишню, вже перебралися на волоський горіх. В альтанку неможливо зайти — вона вся в гусені, а ще дитячий майданчик, гірка, батут. Це жах просто», — розповідає один iз жителів Голої Пристані.
«До 5-го поверху по стінках дійшли... Прямо татаро-монгольська навала якась. Я у ЖЕК дзвонила — вони не знають, що з цим нашестям робити. Радять звернутися до СЕС або чекати морозів, коли гусениці самі загинуть. Ми то морозів почекаємо, а деревам — кінець», — нарікає ще одна мешканок Херсонської області.
ДОВІДКА «УМ»
Американський білий метелик належить до сімейства «ведмедиці», визнаний небезпечним карантинним шкідником i уражує понад двiстi видів рослин. Родина метелика — Північна Америка.
У 1952 році метелик через Європу проник до Закарпаття. Поширюється транспортними засобами, при перевезенні сільгосппродукції й промислових вантажів.
Також можливе пасивне перенесення повітряними потоками на значні відстані. За рік метелик дає два покоління, особливо небезпечним для деревних плодових культур вважають друге покоління шкідника.
Гранти на розвиток переробної галузі виграли ще 20 українських підприємств – вони отримають загалом 84,9 млн. >>
Україна заблокувала участь Росії у складі бюро Водної конвенції під час засідання 10-ї наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. >>
Законопроєктом №11090 уряд пропонує поступово підвищити ставки акцизу на тютюнові вироби. >>
Ухвалення закону про підвищення податків буде руйнівним для економіки України. У законі вдалося зняти лише правку про підвищення військового збору для самих військових. >>
Укроборопром наростив чистий дохід на 50% за останні три квартали 2024 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року. >>
На сьогодні існує 10 країн у світовому виноробстві — основні визначальні й умовно молоді. >>