Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У вересні — 200-й вихід Анжеліни Швачки в ролі Кармен (Фото з фейсбуку співачки.)
Аж три бенефіси представить Національна опера України у вересні: до ювілеїв Анжеліни Швачки, Вікторії Ченської та Миколи Дядюри.
Також першого осіннього місяця відбудеться третій показ світової прем’єри балету «Данте». Усе це поряд з іншими зразками світової класики у репертуарі.
Шанувальникам вишуканого оперного співу варто відкласти всі справи 12 вересня — і слухати в Києві одну з кращих Кармен Європи Анжеліну Швачку.
Примадонна однойменною оперою «Кармен» Жоржа Бізе відзначатиме на сцені свій ювілей, який помітний як кругла дата, утім є свідченням винятково творчих успіхів та жіночої привабливості Шевченківської лауреатки. До речі, це буде 200-й вихід співачки в ролі Кармен.
Опера «Макбет» Джузеппе Верді з Вікторією Ченською в титульній партії 24 вересня — це святкування ювілейної дати провідною солісткою оперної трупи театру.
А 29 вересня у стінах Національної опери — Симфонія №2 (c-moll) «Воскресіння» Густава Малера, один із найулюбленіших творів головного диригента театру Миколи Дядюри. Тож не дивно, що саме цей твір Маестро обрав для свого бенефісу, приуроченого до ювілею митця.
Також у вересневому репертуарі театру — 25 вересня — третій показ світової прем’єри балету «Данте». Балетмейстер-постановник та автор лібрето Ярослав Іваненко, диригент-постановник — Олексій Баклан, відеосценографи — Давіде Брокколі та Лівіо Савіні (Італія), сценограф — Станіслав Петровський, художник костюмів — Ганна Іпатьєва, координатор міжнародної участі в проєкті — Нікола Франко Баллоні.
У постановці використано фрагменти творів Ріхарда Вагнера, Антоніна Дворжака, сучасна музика духовника православної ассирійської громади у Грузії, схіархімандрита Серафима (Біт-Харібі) та частини з симфоній знаменитого італійського композитора Еціо Боссо (Ezio Bosso, 1971—2020).
А відеосценографія, створена італійськими візуальними дизайнерами, надає виставі додатковий вимір: за допомогою провідних сучасних відеотехнологій і спецефектів глядач опиняється разом із Данте та його коханою Беатріче то в чарівній атмосфері середньовічної Флоренції, то в потойбічному світі — в містичних дантових колах Пекла та Раю.
Сучасна балетна постановка Національної опери України, реалізована спільно з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні, офіційно ввійшла до всесвітньої мистецької програми Dante 700 nel mondo («Данте 700 у світі»).
Квитки надходять у продаж поступово — за два тижні до заявленої дати вистави, нагадує пресслужба театру. Національна опера України насамперед турбується про своїх шанувальників, тому і ввела ці невеличкі обмеження в часі придбання квитків.
І це винятково для того, щоб глядачі не мали проблем із перенесенням вистав або поверненням квитків, якщо вводитимуться суворіші карантинні обмеження.
Незмінними залишаються обов’язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру, необхідно пройти температурний скринінг. Національна опера України завжди рада своїм глядачам.
Валентина ГРИГОРЕНКО
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
Спеціально для читачів газети «Україна молода» кореспондент видання поспілкувався з Оленою Голубєвою – продюсеркою анімації, керівником анімаційної студії "Червоний собака", виконавчою директоркою Української анімаційної Асоціації (УАнімА). >>
У Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" презентували архів української селянської культури "Великі трансформації". >>