Найбільший у світі айсберг A23a вирвався на волю
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
На космодромі Уоллопс, що в американському штаті Вірджинія, вже вдруге за цей рік здійснено запуск космічного корабля Cygnus, який вивела на орбіту українсько-американська ракета-носій Antares.
Цього разу безпілотний зоряний «човник» доставить на МКС провізію вагою в 3 тис. 720 кілограмів.
Ця місія присвячена пам’яті американського астронавта азійського походження Еллісона Онідзука, який загинув під час старту шатла «Челенджер» у 1986 році.
За інформацією пресслужби дніпровського КБ «Південне», на борту Cygnus перебувають матеріали для наукових досліджень та вивозу з подальшою утилізацією у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу. Корабель доставить на орбіту 3D-принтер, у якому використовують матеріал, що імітує місячний ґрунт.
А також апарат для очищення повітря від діоксиду вуглецю і прилад для збору наукових даних в інфрачервоному діапазоні. Отримані дані будуть використані для розробки алгоритмів наступного покоління супутникових спостережень.
Як «УМ» уже повідомляла, ракета-носій Antares складається з двох ступенів. Основну конструкцію до першої розробило КБ «Південне».
А над її створенням на замовлення корпорації Northrop Grumman (США) працювало одразу кілька українських космічних фірм — «ЮМЗ», «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад», Хартрон — ЮКОМ (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та інші.
Вітчизняні фахівці брали участь також у випробуванні і першому запуску ракети-носія. Зокрема, у КБ «Південне» в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку, приймання і обробку телеметричної інформації. Тобто українські фахівці повністю забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
Усього з початку 2013 року Antares стартувала 15 разів, з яких 14 — успішно. Минулого року програма, пов’язана з цією ракетою-носієм, була нагороджена найпрестижнішою відзнакою Міжнародної академії астронавтики «За командні досягнення».
Такого успіху українські та американські інженери досягли завдяки тому, що зуміли об’єднати в одному проєкті досвід двох шкіл зі створення ракетної техніки.
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
Нове зображення галактики NGC 4569, або ж Messier 90, розташованої в сузір’ї Діви за 55 мільйонів світлових років від Землі, зробив знаменитий космічний телескоп «Хаббл». Вона одна з небагатьох, які наближаються до нас. >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>