Збитки від російського мазуту у Чорному морі колосальні – Міндовкілля
У 14 млрд доларів попередньо оцінюються збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів >>
Аномальне літо зі спекою, що змінюється тропічними зливами, спровокувало небувале зростання чисельності медуз, як в Азовському, так і в Чорному морях.
Висока вологість також вплинула на збільшення чисельності комарів i червоних комах, відомих під назвою «сонечко», у приморських районах Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.
Але, за заявами екологів, ситуація з медузами досягла катастрофічних розмірів не лише через зміну клімату в цілому по Україні, а й відразу ж після того, як стали зводити Керченський міст на території тимчасово окупованого Криму.
— Збільшується солоність моря — поліпшуються умови для розвитку медуз. А рівень солоності пов’язаний iз багаторічним зменшенням стоку річок Дону та Кубані, — пояснив професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко. — У зв’язку з цим усі механізми вирішення проблеми — на території Росії, де формується основна маса прісної води, що створює водний режим Азовського моря.
Зростання кількості медуз учені пояснюють збільшенням концентрації солі в морi. На території України в Азовське море впадає обмежена кількість річок — вони мають сукупний річний стік близько 4 кубічних кілометрів, тоді як сукупний стік прісної води з території Росії становить 35-40 кубічних кілометрів на рік.
Підвищення популяції медуз — це проблема не тільки для курортного відпочинку, хоча, безумовно, це серйозний дискомфорт, адже укус навіть звичайної чорноморської медузи — явище не з приємних.
Ситуація катастрофічно скорочує харчову базу для риб, які також споживають планктон. Щоб медуз стало менше, необхідно, щоб у морі було більше риби, яка споживає планктон.
На думку екологів, необхідно не просто регулярне зариблення українських водойм, а й обмеження вилову риби.
Та попри навалу медуз, відпочивальникiв на курортах у Херсонській області літом 2021 року стало навіть більше, ніж у минулому сезоні відпусток.
— Медузи зіпсували нам настрій, але надихає кришталево чиста вода у Чорному морі, — поділилася враженнями туристка Марія з Київської області. — Ми знайшли порятунок у можливості помандрувати по історично значимих місцях. Наприклад, оглянули острів Джарилгач, відвідали з дітьми дельфінарій, побували в заповіднику «Асканія-Нова».
Крім Чорного моря, всюдисущі медузи заполонили акваторію й Азовського моря.
Цього літа їх бачили на таких курортах, як Бердянськ, Кирилівка, а також у Приморському Посаді (село в Мелітопольському районі Запорізької області).
За словами очевидців, людей на пляжах це сусідство не особливо злякало, бо можна було спокійно плавати на надувних матрацах, адже головне — це змінити обстановку та встигнути зміцнити імунітет до початку осені.
У 14 млрд доларів попередньо оцінюються збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів >>
Нафтовий танкер "тіньового флоту" росії Eventin, який дістав ушкодження й сів на мілину біля німецького острова Рюген, відбуксовують на схід з міркувань безпеки. >>
Найближчими тижнями або навіть днями мазут, який потрапив у Чорне море внаслідок аварії російських танкерів, може дістатися до узбережжя Одещини. Це залежить від напрямку вітру. >>
На узбережжі в Краснодарському краї після жахливої аварії 15 грудня танкерів рф у Керченській протоці зібрали 1700 тонн піску з мазутом. >>
Під Києвом у селищі Віта-Поштова збираються зайнятися вирубкою лісового масиву, який є частиною Смарагдової мережі Європи. >>
Так званий "суд ДНР" у тимчасово окупованому Донецьку засудив від 24 років до довічного ув’язнення дев’ятьох українських захисників Маріуполя, які потрапили в полон з "Азовсталі". >>