22 роки тюрми: в рф засудили українця за «тероризм на кримській залізниці»
Українця Павла Левченка в росії засудили до 22 років в'язниці за нібито тероризм на залізниці у тимчасово окупованому Криму. >>
У суботу Шевченківський суд Києва взяв під варту на 60 діб сімох осіб, яких підозрюють у створенні злочинного угруповання, що займалося рекетом на Харківщині.
І оскільки серед затриманих виявилися члени партії «Національний корпус», справа одразу ж набула політичного відтінку. Керівники організації вже пригрозили владі масовими протестами, оскільки вважають відкрите кримінальне провадження відверто замовним.
Як повідомила пресслужба СБУ, до складу загону рекетирів входили не лише представники криміналітету, а й правоохоронці та учасники бойових дій. Банда мала чітку структуру, її члени «вчиняли тяжкі злочини економічного та насильницького характеру». Їхній щомісячний прибуток складав понад мільйон гривень.
«Вони «обклали даниною» місцевих підприємців, і якщо останні відмовлялися давати їм гроші, то зловмисники погрожували насильством і фізичною розправою, — повідомили в СБУ. — Задокументовано випадки, коли учасники угруповання завдавали шкоди особистому майну підприємців, котрі відмовлялися платити «данину», зокрема підпалювали автомобілі».
Звинувачення, які слідчі інкримінують затриманим, у «Національному корпусі» очікувано заперечили.
«Зеленський почав зачистку вулиці, розуміючи, що восени на нього чекають масові протести, — повідомив у соцмережах керівник центрального штабу організації Максим Жорін. — Це говорить про одне — він готується до здачі України і боїться патріотів, які не дадуть йому це зробити!»
Утім харківські арешти членів цієї політсили виявилися не єдиним ударом по репутації партії з боку правоохоронних органів.
«У мережу злили відео допитів у російських спецслужбах відомого російського нациста Максима «Тесака» Марцинкевича і... наближеного до Білецького Сергія Коротких «Боцмана», — прокоментував ситуацію відомий блогер Дмитро Вовнянко. — У записах серед іншого фігурує розписка Коротких від листопада 2007 року, де він зобов’язався співпрацювати зі спецслужбами РФ».
Цікавим виявився і фактор часу. За даними СБУ, діяльність групи рекетирів почалася в Харкові ще три роки тому, але тільки зараз вони потрапили до поля зору правоохоронців. На думку багатьох експертів, це пов’язано насамперед iз відставкою Арсена Авакова.
«Йде зачистка наближених до ексміністра людей, — вважає політолог Володимир Воля. — Звільнено всіх його заступників, пішов у відставку глава поліції Києва. Тепер узялися за «Нацкорпус». Фактор Авакова перестав виконувати захисні функції».
До речі, недавно в Харкові правоохоронці вручили підозру голові обласної ради Артуру Товмасяну. За версією слідства, посадовець разом зі своїм підлеглим отримав хабар у розмірі 1,05 мільйона гривень від чоловіка, який хотів залишитися керівником одного з комунальних підприємств області.
На час слідства Товмасян залишив свою посаду і втратив квиток партії «Слуга народу». Експерти не виключають, що неприємності в підозрюваного почалися якраз після того, як з посади пішов його «покровитель» Арсен Аваков.
Українця Павла Левченка в росії засудили до 22 років в'язниці за нібито тероризм на залізниці у тимчасово окупованому Криму. >>
Сертифікати на отримання квартир Президент України Володимир Зеленський вручив Героям України та членам родин воїнів, удостоєних цього звання посмертно. >>
Масований обстріл України російськими військами на Різдво, 25 грудня 2024 року, прокоментував Президент Володимир Зеленський. >>
В Умані, що на Черкащині, відбувається незаконне будівництво готелю біля могили цадика Нахмана, що є важливим місцем паломництва для єврейської громади. >>
Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації у відповідь на дії викладача та професора КНУ Микити Василенка, який пропагував проросійські ідеї, допускав сексистські висловлювання та виступав на проросійських майданчиках. >>
Позови в суд до російської федерації на стягнення 24,7 млн грн за збитки подав український поштовий оператор «Нова пошта». >>