Недосипання згубно впливає на мозок - дослідження
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Різкий біль у сечовому міхурі — один із найбільш промовистих ознак циститу. (Фото з сайту medportal.net.)
Різкий біль унизу живота, «тягнучий» біль у попереку і прискорене сечовипускання, яке супроводжується різким болем... Так проявляє себе цистит.
Ця недуга, за спостереженнями лікарів, переважно трапляється у жінок — у п’ять разів частіше, ніж у представників сильної статі. За словами лікаря-уролога Валентини Крайнікової, це пов’язано з анатомічною структурою уретри та її розташуванням.
«Жіноча уретра коротка і широка, тож може слугувати «вхідними воротами» для будь-якої інфекції, — пояснює лікарка. — А цистит — це інфекційне запалення сечового міхура. Чоловіки хворіють на цистит рідко, і часто це ускладнення якогось іншого захворювання — простатиту чи уретриту».
Недугу спричиняють бактерії, які проникли в сечовий міхур. У більшості випадків збудниками циститу є кишкова паличка, стафілококи і стрептококи. Бактеріям зазвичай сприяють провокуючі фактори, пояснює Валентина Петрівна.
Один iз них — переохолодження, навіть незначне і нетривале. І необов’язково на вулиці має бути дуже холодно. Достатньо бодай кілька годин посидіти на прохолодному — на землі, камені, на металевій поверхні, щоб спровокувати цистит.
Інші фактори–провокатори недуги — знижений імунітет, нехтування правилами гігієни, хірургічні втручання у гінекологічній сфері, закрепи, які порушують функцію сечового міхура.
Головна помилка, якої допускаються хворі на цистит, — самолікування. Для правильної терапії, наголошує Валентина Крайнікова, необхідні протизапальні, імуномодулюючі, антибактеріальні, протигрибкові препарати. І підбирати ліки та дози має тільки фахівець.
Коли цистит має затяжний перебіг, лікар може запропонувати місцеве лікування (введення в сечовий міхур протизапальних лікувальних розчинів). Однак важливо пам’ятати: трави поліпшують загальний стан, але лікування мікрофлори вони не здійснюють.
Тож самими рослинними препаратами хворобу не вилікувати.
Лікарі застерігають: не можна завершувати курсу прийому препаратів раніше зазначеного терміну.
«Інакше отримаєте недолікований цистит, що часто призводить до хронічної форми, — наголошує лікар-уролог. — Цистит зазвичай лікується амбулаторно, тобто в домашніх умовах. Якщо ж хворий покладатиметься на поради друзів, рецепти з інтернету, недуга може перерости в гостру або хронічну стадію. Зазвичай курс терапії під контролем лікаря складає 5-7 днів».
На період лікування необхідно утриматися від гострих та солоних страв, перцю, спецій, які можуть викликати подразнення слизової оболонки та запалення сечового міхура. Лікар радить пити багато рідини — 2,5-3 літри на день. Врахуйте, що навіть після курсу антибактеріальної терапії вимивати залишки інфекції з організму доведеться ще тиждень. У цей період краще пити лужну мінеральну воду без газу, ягідні і фруктові морси, чай із молоком.
Лікарські трави — листя толокнянки (медвежі вушка), брусниці, берези, плоди шипшини — мають сечогінні властивості, допомагають зняти біль і дискомфорт у сечовому міхурі.
Про алкогольні напої в період лікування циститу доведеться забути — спиртне посилює неприємні симптоми. Таку саму дію мають копченості, солоні страви, маринади, гострі приправи, майонез, часник, хрін, гірчиця, перець. Застій сечі сприяє поширенню інфекції, тож у період лікування лікарі радять ходити в туалет не рідше 5-6 разів на день.
Аби попередити цистит, лікарі радять дотримуватися особистої гігієни, позбутися звички терпіти, коли хочеться в туалет.
Приймаючи ванну, додавайте у воду олії евкаліпту та лаванди (якщо не маєте алергії на трави).
Носіть чисту, бажано бавовняну білизну, добре відпрасовану після прання. Дівчатам, що мають схильність до захворювання, краще відмовитися від трусів-стрінгів і не ходити з однією прокладкою цілий день.
Пийте сечогінні чаї та морси, зокрема з журавлини, — так ви промиватимете та знезаражуватимете сечовий міхур. Не сидіть на холодній поверхні — бетоні, пластикових сидіннях, лавках на вулиці. Улітку не купайтеся у водоймах зі стоячою водою.
І головне — зміцнюйте імунітет за допомогою правильного харчування, здорового способу життя. Відмовтеся від шкідливих звичок, вживайте якомога більше вітамінів, висипайтеся, візьміть за правило щодня гуляти на свіжому повітрі та хоча б півгодини займатися лікувальною фізкультурою.
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
У часи війни критично важливо забезпечити поранених військових ефективними засобами для реабілітації. Лікарня в Ковелі, завдяки новітньому обладнанню від польської компанії Vizion, допомагає відновлювати рухові функції пацієнтів із травмами кінцівок. >>
Осінь — сезон збільшення захворюваності. У цей період вкрай важливо підтримати імунітет вітамінами, такими як Доппельгерц, щоб уникнути грипу, ГРВІ та інших хвороб. >>