Як прокидатись бадьорим і сповненим сил: топ-5 порад

23.06.2021
Як прокидатись бадьорим і сповненим сил: топ-5 порад

Ранкова зарядка на свіжому повітрі підживлює енергією на весь день. (Фото з сайту ukr.life.)

Кожному з нас хочеться почати ранок у доброму настрої і мати достатньо енергії для втілення всього задуманого.

 

Але що потрібно для того, аби прокидатися із запасом сил та оптимізму на цілий день?

 

Для цього, кажуть лікарі, важливо не тільки повноцінно відпочити вночі, а й правильно організувати розпорядок дня і харчування.

 

Фа­хівці називають п’ять важливих моментів, які допоможуть бути бадьорими і сповненими сил.


1. Відмовтесь від «штучної» їжі!


Харчування і якість сну взаємопов’язані. Збалансований раціон необхідний для повноцінного нічного відпочинку, тож у жодному разі не ігноруйте цей пункт. Повсякдення «підкидає» нам до столу широкий вибір напівфабрикатів, солодощів, штучних добавок і солі. На жаль, ці продукти перевантажують організм, погіршуючи якість сну. Аби добре відпочивати вночі, споживайте упродовж дня достатньо фруктів та овочів.

 

2. Фрукти й овочі на вечерю


Пам’ятаєте відому приказку? «Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові». Однак у реальному житті, погодьтеся, буває якраз навпаки: день починаємо з легкого сніданку, обід — «як вийде», зате вечеря — об’ємна і калорійна. Дієтологи стверджують: кепський сон уночі може спричинити надмірна кількість їжі на ніч, перетравлювання якої займає тривалий час. Дослухайтеся до порад фахівців: зробіть фрукти й овочі головною стравою на вечірньому столі. Вони легко засвоюються і сприяють міцному сну.

 

3. Розпорядок дня — це необов’язково нудно


Деякі люди сприймають поняття «розпорядок» як синонім до слова «нудний». Але насправді все не так. Проста послідовність дій після пробу­дження визначає правильний напрямок і підвищує організованість. Розпорядок може охоплювати підйом, зарядку, душ і сніданок. Ті, хто звик починати ранок у спокійному темпі, можуть приділити час ранковому читанню або розгадуванню кросвордів. Головне — робити все, що допоможе позитивно налаштуватися на новий день.

 

4. Фізичні вправи — щоб бути активним


Фізичні вправи можуть бути різноманітними. Ніхто не вимагає, аби вранці ви прямували у спортзал. Можна зробити пробіжку, попрацювати в саду або просто погуляти на свіжому повітрі. Неважливо, з яких вправ ви вирішили почати свій день. Головне — виконувати їх енергійно й активно. Зарядка покращує нічний сон і сприяє легкому пробудженню. Крім того, вона підвищує тонус організму впродовж дня.

 

5. Перед сном — книга і спокійна музика


Як часто ми вирушаємо в ліжко тільки тому, що вже пізно і пора лягати спати? А це не зовсім правильно. Відтак доводиться лежати, перевертатися, намагаючись заснути, але сон не йде. Лікарі радять слухати своє тіло. Якщо вже пізно, але спати не хочеться, займіться чимось, що допоможе розслабитися. Почитайте книгу, сплануйте наступний день, послухайте заспокійливу музику. Коли очі почнуть заплющуватися, лягайте в ліжко. Глибокий сон дуже важливий для легкого пробу­дження і позитивного настрою, а це, у свою чергу, підвищує енергійність упродовж дня.