Край, який надихав своєю кухнею класиків: топ смачних рецептів із Полтавщини
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
Почався сезон кабачків — надзвичайно корисних дієтичних овочів із родини гарбузових, у яких міститься багато мінеральних солей.
Вони добре впливають на шлунково-кишковий тракт, а також мають вітаміни С, В1 та В2, каротин і нікотинову кислоту, які роблять кабачки практично обов’язковими для вживання людьми з цукровим діабетом чи хворобами серця або крові.
Нейтральний за смаком кабачок може стати вдалим доповненням до будь-яких страв, а з м’ясом узагалі поєднується бездоганно.
Ці овочі вже є досить дешевими в магазинах і на розкладках — саме час для смачних експериментів.
Ми в родині у цю пору полюбляємо робити з кабачків та курячого м’яса котлети. Їх можна подавати з будь-яким гарніром або ж їсти просто з хлібом. Хоча нерідко ми поєднануємо такі котлети з пюре з цвітної капусти чи звичайним картопляним.
Для кабачкових котлет знадобляться такі інгредієнти: 600-700 г курячого філе, 300 г кабачків, 2 невеликі цибулини, 2 жовтки з яєць, а ще треба додати майонезу 2 ст. л., гірчиці 1 ст. л, борошна пів склянки, сіль, перець — за смаком. А також олія для смаження.
Для приготування кабачкових котлет добре миємо кабачок, потім натираємо його на тертці і відкидаємо ту суміш в друшляк, солимо і перемішуємо. Все це залишаємо хвилин на 5, а потім віджимаємо кабачок від зайвого соку і перекладаємо в миску.
Цибулю чистимо і ріжемо невеликими шматочками, кладемо в чашу блендера і подрібнюємо. Куряче філе нарізаємо середніми шматочками і теж подрібнюємо блендером.
Підготоване м’ясо і цибулю додаємо до кабачків. Туди ж кладемо курячі жовтки, сіль, перець, майонез, гірчицю і все добре змішуємо. Накриваємо миску харчовою плівкою і прибираємо в холодильник на 30 хвилин.
Після цього починаємо формувати кабачкові котлети. Спочатку посипаємо борошном дошку. Ложкою набираємо трохи фаршу і формуємо котлетки, які викладаємо на цю дошку. Зверху присипаємо їх борошном.
У сковорідку наливаємо олію і добре її розігріваємо. Вкладаємо котлетки та обсмажуємо з обох сторін до появи рум’яної скоринки.
Для приготування таких кабачків беремо два-три середні овочі, миємо і ріжемо на шматки приблизно 5-6 см. Робимо з них такі собі «діжечки» — виймаємо серединку, але так, щоб залишилося дно. Наповнюємо їх начинкою.
Начинку готуємо, майже як на голубці: відварений рис, курячий фарш, підсмажені цибулька і морква — все посолити і поперчити за смаком. Можна також додати дрібно нарізаний кріп. Усе гарно перемішуємо.
Вже заповнені начинкою кабачкові «діжечки» перекладаємо на деко, яке попередньо застеляємо фольгою, трохи змащеною олією, — так наші кабачки буде легше зняти.
Зверху посипаємо натертим твердим сиром. Запікати у розігрітій духовці при 180 градусах хвилин 30-40. Готовність перевіряємо дерев’яною скіпкою: щойно кабачки стали м’які — страва готова!
Подаємо з відвареною молоденькою картопелькою або як самостійну страву, посипавши дрібно нарізаною зеленню. Смакуватимуть запечені кабачки також зі сметаною.
Смачного!
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
«Ходить гарбуз по городу, питається свого роду...» — цей вірш знайомий кожному українцю змалечку, більшість вважає його народним, інші приписують його авторство Олені Пчілці — матері нашої славної Лесі Українки, а насправді його написав царський генерал Володимир Александров. >>
Нещодавнє велелюдне святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані нагадало всім нам, що Україна — багатонаціональна країна, >>
Пряну сливу я готую давно — її рецепт мені розказала одна їмость ще у 80-х, коли з консервації у магазинах були лише зелені помідори, огірки-калоші (за розміром і смаком) та кабачки кружальцями. >>
Торгові мережі сьогодні можуть задовольнити будь-який вибагливий смак, але не кожен гаманець, адже ціни стрибають наввипередки. >>
Словосполучення «галицькі пляцки» стало вже мемом, брендом, міфом, а взагалі-то просто надзвичайно смачним, вигадливим, креативним, красивим десертом, яким залюбки ласують і вдома, і в гостині, і в кав’ярнях, і в мережевих крамничках. >>