путін пропонує Заходу обрати об’єкт для ураження в Києві
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Є рішення євросоюзних послів у справі дозволу в’їзду для іноземців на територію ЄС, але за певних умов, повідомила Єврокомісія.
Європейський Союз відкриває кордони для тих, хто вже щеплений препаратами, які завізовані Європейською агенцією ліків, та для тих, хто приїжджає з країн, де низький показник заражень коронавірусом.
Про досягнення компромісу в середу повідомила речниця Португалії (що головує нині у Раді ЄС) в комітеті постійних представників ЄС.
Цю угоду ще має затвердити Рада ЄС у вигляді рекомендації, але це вже буде лише формальність. Ухвалення може відбутися або на засіданні міністрів торгівлі, або за письмовою процедурою.
Деталі того, про що домовилися постійні представники країн ЄС, стануть відомі лише після остаточного ухвалення рішення. Послабити обмеження Єврокомісія запропонувала 3 травня.
Оскільки повноваження відкривати кордони мають винятково держави, то Рада ЄС ухвалить ці послаблення у вигляді рекомендації. Кожна країна об’єднання впроваджуватиме їх на свій розсуд.
Але загальний наратив такий, що Рада ЄС рекомендувала державам-членам відкрити кордони для іноземних туристів, які повністю щеплені від коронавірусу.
Європейський Союз робить більше зусиль для того, щоб знову відкритися для туристів, через більше року після початку пандемії, зазначає зі свого боку «Євроньюс».
27 країн-членів погодилися впускати до себе гостей звідти, де успішно йде вакцинація.
Мандрівник повинен довести, що йому зроблено належну кількість уколів за два тижні до відправлення. Вирішено також полегшити надання третім країнам статусу безпечних залежно від кількості інфікованих.
Однак Євросоюзу не вдалося узгодити документ для поїздок між країнами-членами. Переговори трьох головних органів влади загальмували через розбіжності про ціну ПЛР-тестів і про необхідність повної вакцинації молодих людей.
Тим часом країни-члени вже почали розробляти свої посвідчення про відсутність у пасажирів коронавірусу. Це ускладнює завдання створення спільного і єдиного сертифікату для всього Євросоюзу до червня.
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Аби Україна могла вистояти проти агресії рф, міжнародні партнери надають суттєву допомогу, й наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії. >>
За програмою Ukraine Facility Україна отримала 4,1 млрд євро від Європейського Союзу – це вже другий регулярний платіж, виділений Європейською комісією в межах цього інструменту. >>
Центр ремонту важкої військової техніки для ЗСУ Німеччина вирішила перенести зі Словаччини через проблеми з організацією роботи та негнучкість процесів на території союзника по НАТО. >>
Про значне скорочення постачання безпілотників оголосив Китай. Крім того, китайські виробники почали обмежувати продажі в США та Європі ключових компонентів. Це може вплинути на хід війни в Україні, де дрони відіграють ключову роль у боротьбі проти рф. >>
Міністерство закордонних справ України висловлює солідарність із Румунією на тлі безпрецедентної гібридної атаки Росії проти румунської демократії, про яку свідчать розсекречені цього тижня румунською владою дані. >>