Північна Македонія обіцяє Україні 12 бойових гелікоптерів
Македонський уряд запропонує передати Україні 12 вертольотів Мі-24 – повідомила міністерка оборони Північної Македонії Слав’янка Петровська. >>
Є рішення євросоюзних послів у справі дозволу в’їзду для іноземців на територію ЄС, але за певних умов, повідомила Єврокомісія.
Європейський Союз відкриває кордони для тих, хто вже щеплений препаратами, які завізовані Європейською агенцією ліків, та для тих, хто приїжджає з країн, де низький показник заражень коронавірусом.
Про досягнення компромісу в середу повідомила речниця Португалії (що головує нині у Раді ЄС) в комітеті постійних представників ЄС.
Цю угоду ще має затвердити Рада ЄС у вигляді рекомендації, але це вже буде лише формальність. Ухвалення може відбутися або на засіданні міністрів торгівлі, або за письмовою процедурою.
Деталі того, про що домовилися постійні представники країн ЄС, стануть відомі лише після остаточного ухвалення рішення. Послабити обмеження Єврокомісія запропонувала 3 травня.
Оскільки повноваження відкривати кордони мають винятково держави, то Рада ЄС ухвалить ці послаблення у вигляді рекомендації. Кожна країна об’єднання впроваджуватиме їх на свій розсуд.
Але загальний наратив такий, що Рада ЄС рекомендувала державам-членам відкрити кордони для іноземних туристів, які повністю щеплені від коронавірусу.
Європейський Союз робить більше зусиль для того, щоб знову відкритися для туристів, через більше року після початку пандемії, зазначає зі свого боку «Євроньюс».
27 країн-членів погодилися впускати до себе гостей звідти, де успішно йде вакцинація.
Мандрівник повинен довести, що йому зроблено належну кількість уколів за два тижні до відправлення. Вирішено також полегшити надання третім країнам статусу безпечних залежно від кількості інфікованих.
Однак Євросоюзу не вдалося узгодити документ для поїздок між країнами-членами. Переговори трьох головних органів влади загальмували через розбіжності про ціну ПЛР-тестів і про необхідність повної вакцинації молодих людей.
Тим часом країни-члени вже почали розробляти свої посвідчення про відсутність у пасажирів коронавірусу. Це ускладнює завдання створення спільного і єдиного сертифікату для всього Євросоюзу до червня.
Македонський уряд запропонує передати Україні 12 вертольотів Мі-24 – повідомила міністерка оборони Північної Македонії Слав’янка Петровська. >>
Начальник навчального центру Десантно-штурмових військ Збройних сил України полковник Олександр Купінський під час брифінгу в Military Media Center заявив, що впродовж п'яти тижнів майже 8 тисяч українських десантників пройшли військову підготовку за кордоном. >>
Під час саміту ЄС в Брюсселі головною темою буде використання усіх важелів, політичного тиску та санкцій проти росії, військова допомога для України, щоб примусити рф завершити війну. Зокрема, Естонія закликає швидко надіслати боєприпаси в Україну, бо це може змінити хід війни. >>
На саміті у четвер, 23 березня, лідери Європейського Союзу, обговорять із генсеком ООН Антоніу Гутеррешем розв`язану росією війну в Україні, а також схвалять план збільшення поставок артилерійських снарядів Києву. >>
Закон, який зобовʼязує розвідувальну спільноту розсекретити якомога більше наявної інформації про походження коронавірусу – підписано президентом США Джо Байденом. >>
Спільну заяву країн-членів ЄС про видачу міжнародного ордера на арешт президента рф володимира путіна заблокувала Угорщина. >>