Великий компроміс: пропагандистська роль Довженка під час Другої світової війни
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Третій президент Віктор Ющенко у Мошнах.
У селі Мошни неподалік Черкас збираються реконструювати дерев’яний будинок, зведений відомим архітектором Владиславом Городецьким у 1894 році.
Про це заявив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, перебуваючи у Мошнах разом із третім президентом України Віктором Ющенком, ректором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександром Черевком, головою правління Польського культурного центру імені Кароля Шимановського Геннадієм Ліневичем.
«У селі Мошни є своє місце сили славетного Владислава Городецького. Це єдиний збудований ним дерев’яний будинок, який зберігся до сьогодні», — зазначає очільник області.
І додає, що це не єдина робота архітектора в Черкаському краї — на почерк і творіння архітектора можна натрапити в Умані та Черкасах.
«Це могли б бути чудові тематичні маршрути за творчістю Владислава Городецького на Черкащині», — додає він.
Будинок за проєктом Владислава Городецького.
Фото пресслужби Черкаської ОДА.
Тож маємо підготуватися і реконструювати будинок у Мошнах i зробити його доступним для туристів. Щоб усі, хто опинявся в цих краях, знали, що перебувають поряд з унікальною будівлею з іншої епохи. Для цього, уточнює очільник Черкащини, і відбулася зустріч у Мошнах, де обговорювали, як пустир перетворити на туристичний магніт.
«Наш університет готовий взятися за створення проєктної документації. Створити тут краєзнавчий музей. Колеги з Польщі — долучитися до його розробки та низки інших історично-культурних проєктів. ОДА в свою чергу вже зараз допомагає налагоджувати комунікацію між лідерами територіальних громад та інвестпартнерами стосовно розбудови туристичної карти Черкащини. На ній, звісно, є й Мошни», — такий конкретний план оприлюднив Олександр Скічко.
Із Віктором Ющенком молодий очільник області поспілкувався і на тему проведення на Черкащині форумів для залучення додаткових інвестицій.
Нагадаємо, що у ХІХ столітті село Мошни було у власності великого землевласника Миколи Балашова, у якого часто гостював Владислав Городецький.
Саме останньому замовили проєкт лікарняного комплексу. Два перші корпуси, які не збереглися, були відкриті ще у 1894 році.
Ще два звели у 1905-му, один iз них — донині збережений будинок лікаря з незвичайним зовнішнім оздобленням і каміном усередині.
Ще у 2015-му в ньому жило кілька сімей медперсоналу місцевої лікарні. За Владислава Городецького на лікарню витратили 14 тисяч рублів.
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду CIMAM (Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва) 2024 Outstanding Museum Practice Award. >>
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: Гуляй-Поле, Гуляй-Поле!...» А виконували її у швидкому ритмі старшокласники з мого Заріччя. >>
"Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на 19-й сесії міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини. >>
До списку нематеріальної культурної спадщини людства елемент «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць», внесла Організація ЮНЕСКО. >>
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>