У Румунії почали тренувати на F-16 українських пілотів
Міністри оборони України і Румунії - Умєров і Тилвар обговорили двосторонню співпрацю, військову підтримку, зокрема підготовку українських пілотів на F-16. >>
Судна за своїми технічними характеристиками подібні до відомих кораблів прибережної зони типу Freedom ВМС США.
Депутати Харківської районної ради звернулися до військового керівництва з проханням присвоїти одному з чотирьох корветів типу Ada назву «Харків».
Як відомо, будівництво цих бойових кораблів за ліцензією і в кооперації з Туреччиною розпочнеться цього року на базі миколаївського заводу «Океан».
Згадані судна за своїми технічними характеристиками подібні до відомих кораблів прибережної зони типу Freedom ВМС США.
Прохання депутатів — це данина пам’яті про лідера ескадрених міноносців «Харків», який теж був спущений на воду у Миколаєві, але майже 90 років тому. До складу Чорноморського флоту він увійшов у листопаді 1938-го і захищав морські рубежі у перші дні Другої світової війни.
Щоправда, доля корабля виявилася трагічною. Восени 1943 року в ході обстрілу портових споруд окупованої гітлерівцями Ялти він потрапив під масовані авіанальоти німецьких бомбардувальників і затонув разом із двома іншими есмінцями.
«Тож, на мою думку, це не тільки увічнить військові подвиги українського народу, а й дасть Харкову вагомий статус як другого міста України не лише на суші, а й на морі, — повідомив у соціальних мережах депутат від «ЄС» Богдан Ткачук, який виступив на сесії з цією ініціативою. — Дякую колегам з усіх фракцій за підтримку цього важливого звернення, яке сприятиме позитивній репутації Харкова у світі».
Як «УМ» уже повідомляла, 14 грудня 2020 року міністр оборони Андрій Таран підписав із представниками Туреччини угоду на передачу технологій будівництва корветів типу Ada в Україні.
Підрядником проєкту обрано Миколаївське підприємство «Океан». Командувач ВМС Олексій Неїжпапа анонсував закладку першого корвета в 2021 році. Його склад озброєння поки що не визначений.
Планується, що перший корвет Ada, який має посилити Військово-Морські сили України на рівні 2023 року, коштуватиме 3,8 мільярда гривень.
Саме такий показник закріплений у детальній бюджетній програмі Міноборони на 2021 рік.
Ураховуючи те, що цього року на озброєння та військову техніку Міноборони виділено 22,7 мільярда гривень, це становить 16,7 відсотка від усіх витрат.
Міністри оборони України і Румунії - Умєров і Тилвар обговорили двосторонню співпрацю, військову підтримку, зокрема підготовку українських пілотів на F-16. >>
Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що комплекс оборонного виробництва в Україні розширився за останні роки приблизно в шість разів. >>
Прем'єр-міністрка Латвії Евіка Сіліня оголосила про новий пакет військової допомоги для України під час візиту до Києва у середу. >>
До пакету увійшли зенітно-ракетні комплекси, бойові катери та запчастини до винищувачів JAS 39 Gripen. >>
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у військах першу оборонну осколкову гранату українського виробництва. >>
Член Комісії з національної безпеки парламенту Ірану Бахшаїш Ардестані визнав, що Тегеран передав свої балістичні ракети росії. >>