У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Те, що з планетою коїться щось не те, видно бодай із танення снігів Кіліманджаро, чи відколення величезних айсбергів в Антарктиді, чи стрімкого потепління, що призводить до посух і підвищення температури.
Так, скажімо, на Тайвані в минулому році не було жодного (за останні пів століття!) тайфуну, які приносять на острів дощі і, відповідно, наповнюють водойми.
Дійшло до того, що на острові запровадили навіть заходи нормування води, які торкнулися мільйонів господарств. Так, скажімо, в певні дні не можна помити автомобіль на автомийці чи користуватися шампунем у перукарні.
Із засухою на Тайвані пов’язана й досить кумедна ситуація, яка трапилася з паном Ченом, який минулого року відвідав озеро Сан-Мун, щоб поплавати на човні.
Під час веслування він зронив свій крутезний телефон iPhone 11 в озеро.
Прикро, але таке трапляється, подумав невдатний весляр. Яким же було його здивування, коли нещодавно йому зателефонував якийсь незнайомець і повідомив, що знайшов його «мобільник».
У зв’язку з посухою водойма так обміліла, розповів чоловік, що в деяких її місцях земля навіть потріскалася, а береги почали заростати травою. Ось тому йому і вдалося знайти телефон Чена.
Звісно, пан Чен і не сподівався, що «мобільник» буде в робочому стані, адже він рік пролежав під водою, покритий шаром намулу.
Проте гаджет був у чохлі, тож, коли власник вийняв його звідти, виявилося, що телефон сухий, проте зовсім розряджений, що й зрозуміло. Коли ж «мобільник» зарядили, то з’ясувалося, що він працює! Що не кажіть, хороша реклама фірмі «Епл».
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>
Рослинний покрив на Антарктичному півострові за останні кілька десятиліть збільшився в понад 10 разів. Це повʼязано з кліматичними змінами на Землі. >>
У столиці метеорологи зафіксували не лише найтепліший, а й найсухіший вересень майже за 150 років. >>
На Одещині, на узбережжя Національного природного парку "Тузлівські лимани", винесло дитинча дельфіна білобокого. Також поруч із нацпарком, у Грибівці, знайшли мертвого дельфіна афаліну. >>
Кліматична криза збільшує тривалість дня, оскільки масове танення полярного льоду змінює форму планети та сповільнює її обертання. >>