Для кращого росту і прогресу. В історії київського «Сокола» розпочинається нова сторінка
Цікавий парадокс спостерігається у вітчизняному хокеї. >>
Ольга Харлан виявилася неготовою до рестарту фехтувального сезону. (Фото з сайта xsport.ua.)
Жіноча збірна України з фехтування на шаблях не виступить на Олімпіаді в Токіо.
Для команди, що в своєму складі має одну з найкращих шаблісток сучасності, а також володіє віцечемпіонським титулом літніх Ігор у Ріо-2016, подібний підсумок олімпійського відбору виглядає суцільним провалом.
Минулого тижня після практично річної перерви у світі поновилися міжнародні змагання з фехтування.
У Будапешті, де проходив один з етапів Кубка світу, мала визначитися олімпійська доля українських шаблісток.
Аби потрапити до Токіо, українська команда на чолі з Ольгою Харлан у столиці Угорщини мала показати високий результат, який дозволив би їй у рейтингу збірних випередити господарок етапу КС.
Такий сценарій передбачав якомога вище сходження «синьо-жовтих» турнірними сходами. Однак, перегравши на старті командних змагань збірну Іспанії (45:33), в подальшому українські шаблістки не виграли жодного поєдинку й посіли далеко не те місце, на яке розраховували.
Три поспіль поразки в Будапешті — Південній Кореї (у чвертьфіналі), Росії та Угорщині (у поєдинках за 5-8 місця) — відкинули фаворита турніру на скромну восьму позицію протоколу, після чого стало зрозуміло, що на Олімпіаду в Токіо Харлан і К° не поїдуть.
Точніше кажучи, на майбутні Ігри до Японії полетить лише одна Ольга Харлан, яка кваліфікувалася до індивідуального турніру завдяки своїм високим персональним позиціям у рейтингу Міжнародної федерації фехтування.
А от українська збірна шаблісток, в історії якої, окрім «срібла» Ріо-2016, є «золото» Пекіна-2008, вперше не змогла відібратися на головні старти чотириріччя.
Можна припустити, що доленосною в цьому питанні стала погана готовність до рестарту сезону лідерки синьо-жовтої четвірки Ольги Харлан.
Посіяна під першим номером індивідуального турніру в Будапешті, титулована українка вже на його старті програла володарці останнього номеру посіву — Сильвії Матушак з Польщі. Ведучи в матчі перед 14:11, Ольга так і змогла заробити переможного очка, поступившись у підсумку польській шаблістці — 14:15.
«Сказати, що після річної паузи важко повертатися в цей ритм, — це нічого не сказати. Це випробування, котре повинна була подолати, але не змогла. З’ясовувати причини буду трохи пізніше, а попереду в нас дуже важливий день. Тримайте за нас кулачки», — просила напередодні командного турніру Харлан.
Утім 30-річна фехтувальниця з Миколаєва не змогла зібратися й на командний турнір.
Проте до Олімпіади в Токіо ще довго, й у Харлан буде можливість повернути собі переможний настрій та в особистому олімпійському турнірі реабілітуватися за невдачу в командній кваліфікації.
Цікавий парадокс спостерігається у вітчизняному хокеї. >>
Якщо Гран-прі Монако тиждень тому здивував хаосом, то Барселона піднесла сюрприз протилежного штибу — у спокійній, майже хрестоматійній гонці впала стіна головного домінування сезону. >>
Із чотирма золотими нагородами та на другому місці в медальному заліку завершила цьогорічний чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное збірна України. >>
Олександр Усик на вершині боксу вже не один рік, його спадщина значна, тож боксер, який тричі був абсолютним чемпіоном, потрапив до списку 100 найвпливовіших людей у світі спорту 2026 року за версією TIME у категорії «Лідери», до якої включають спортсменів >>
Українська веслувальниця Людмила Лузан на чемпіонаті Європи-2026 в португальському Монтемор-у-Велью здобула чотири золоті медалі, вигравши всі заїзди, до яких кваліфікувалася самостійно або в парі з Анастасією Рибачок. >>
В Овальному кабінеті Білого дому легендарний український чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр Усик зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. >>