ЗСУ здійснили унікальну операцію: атакували виключно роботизованими системами
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Близько двохсот робітників «Електроважмашу» вишикувалися поперек Московського проспекту, вимагаючи, аби до них вийшов керівник підприємства.
І хоча організатори акції повідомили про неї заздалегідь, отримавши дозвіл у мерії, заводська адміністрація від діалогу з людьми відмовилася.
Таким чином, доля тримісячного боргу iз зарплати й надалі залишається невідомою.
Проблеми в «Електроважмашу» почалися ще на початку минулого року. У Харківській облдержадміністрації головною причиною фінансових негараздів заводу вважають непрофесійне управління підприємством з боку власника — Фонду держмайна.
«Цей орган на сьогодні має всі повноваження і зобов’язаний якнайшвидше вирішити питання завантаження цехів роботою й остаточно погасити борг iз зарплати, — прокоментував ситуацію виданню Kharkiv Today начальник управління розвитку промисловості ХОДА Володимир Міщенко.
— Враховуючи той факт, що «Електроважмаш» — стратегічне для економіки та оборони підприємство, обласна держадміністрація залишає за собою право звернутися з цього приводу до Кабміну, РНБО і безпосередньо до президента».
Виконуючий обов’язки директора підприємства Віктор Бусько пояснив проблему з боргом відсутністю обігових коштів. Мовляв, увесь рік завод розплачувався з банками за кредитами.
І оскільки виробничі партнери, яким була раніше відвантажена продукція, не змогли вчасно перерахувати кошти, то адміністрація пожертвувала не виробничим процесом, а «зарплатним» фондом.
Утiм недавно керівництву вдалося реструктуризувати один iз кредитних займів, тому гроші потроху почнуть виплачувати і робітникам.
До речі, такі ж проблеми наразі переживають не лише на «Електроважмаші».
Як свідчить статистика, сьогодні великі підприємства області заборгували співробітникам загалом майже 500 мільйонів гривень. Гірша ситуація у всеукраїнському рейтингу лише на Донеччині.
Лідером серед харківських заводів-боржників i надалі залишається авіаційне підприємство, що, попри гучні обіцянки столичних високопосадовців, і досі не працює.
Заробітну плату минулого року перестали виплачувати вчасно і на заводі імені Малишева, який офіційно вважається таким, що продовжує працювати на оборонний комплекс.
Тримаються робітники своїх проблемних підприємств — не від хорошого життя. Багатьом із них вже далеко за сорок років і більше, а в такому віці знайти роботу сьогодні надзвичайно складно. Єдине про що вони мріють, — допрацювати до пенсії і вийти на заслужений відпочинок.
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Шануючи традиції, в передріздвяні та новорічні дні, Національний банк випустив нову пам’ятну монету “Новорічна іграшка” - її презентував Голова НБУ Андрій Пишний. >>
Найближчими днями адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про свій фінальний пакет військової допомоги — на $1,2 мільярда. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Під варту відправили командира 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олега Побережнюка - його підозрюють у зловживанні службовим становищем. >>
Служба безпеки запобігла замовному вбивству ключового свідка у справі про хабар офіцеру Головного слідчого управління СБУ. >>