Зеленський підписав указ про відповідальність за невиконання рішень РНБО
Крім того, уряд має вжити заходів щодо притягнення до відповідальності винних, якщо рішення не виконають. >>
Учора Верховна Рада зібралася на позачергове засідання заради одногоєдиного законопроєкту — «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби».
Закон про це вже був ухвалений ВР, проте президент Володимир Зеленський заветував його. Пропозиції глави держави були зареєстровані й парламенті за номером 4531.
Згідно з ними, з тексту документа було виключено рядки «забороняється покладання обов’язків міністра на особу, кандидатура якої на посаду відповідного міністра була відхилена Верховною Радою України поточного скликання».
Депутати після тривалих дискусій законопроєкт підтримали. «За» голосували «Слуги народу», «Довіра», «За майбутнє!» та позафракційні.
Як наголошують опозиційні депутати, підтриманий закон розширює повноваження виконувачів обов’язків на тій чи іншій посаді, а також дозволяє збільшити термін їхнього перебування на посаді.
Як зазначає депутат від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко, тепер не потрібна буде підтримка кандидатури на посаду того чи іншого міністра, закон дозволяє керувати міністерствами виконувачам обов’язків.
«Це закон про Вітренка і для Вітренка», — зазначив політичний експерт Тарас Чорновіл у ефірі «Прямого» телеканала. «Президентові навіщось потрібен Вітренко, а цей закон дозволяє останньому перебувати на посаді тривалий час та не чекати, доки за нього проголосує Верховна Рада», — наголосив він.
Нагадаємо, кандидатуру Юрія Вітренка, який нині є в. о. міністра енергетики, двічі виносили на затвердження Верховною Радою, проте народні депутати її не підтримали. Кандидатуру Юрія Вітренка планують утретє винести на голосування.
«У мене є конструктивна пропозиція до представників опозиції. Давайте ви проголосуєте за мене на кандидатуру першого віцепрем’єрміністра, а я зроблю так, щоб Енергоатом, Центренерго були прибутковими, щоб ми позбулися критичної залежності від будьяких енергоносіїв із Росії», — сказав у ефірі програми «Свобода слова» сам Юрій Вітренко. Цьому кандидату, як видається, чомусь дуже кортить бути затвердженим на цій посаді...
Крім того, уряд має вжити заходів щодо притягнення до відповідальності винних, якщо рішення не виконають. >>
Законопроект «встановлює додаткові правові підстави для ліквідації політичних партій, громадських, благодійних чи релігійних організацій, професійних спілок та громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону, уповноважені особи яких здійснювали» співпрацю із окупантами. >>
За її словами, США - не тільки стратегічний партнер України, але і країна, з якою ми пов'язані спільними цінностями. >>
На сесії Тернопільської районної ради прийнято звернення до голів територіальних громад району щодо підтримання Декларації про державний суверенітет України, як одного з етапів суверенізації України з нагоди 30-річчя Галицької асамблеї та Всеукраїнського республіканського референдуму. >>
За даними слідства, на початку 2012 року керівника провідної газовидобувної компанії незаконно викрали і більше трьох років утримували в нелюдських умовах, систематично катували та вимагали від нього і його родичів сплатити неіснуючий борг у сумі 200 млн дол. США. >>
Наприкінці січня глава держави підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. >>