Папа йде в ногу з наукою: послання понтифіка відправлять у космос
У космос 10 червня буде відправлена спеціальна «нанокнига» з посланням Папи Римського Франциска про надію та мир для нашого неспокійного світу. >>
Перед стартом.
Ракета-носій «Антарес», у створенні якої брали участь українські конструктори і виробничники, вкотре успішно стартувала з Центру космічних польотів на острові Воллопс, що в американському штаті Вірджинія. Цього разу, за інформацією пресслужби КБ «Південне», вона вивела на орбіту корабель Cygnus.
На борту космічного «човника» розмістили 3,7 тонни наукової провізії та речі, призначені для екіпажу міжнародної станції. А також суперкомп’ютер SBC-2, розроблений Hewlett Packard і NASA.
Його використовуватимуть для аналізу даних про стан здоров’я астронавтів і розшифровки їх ДНК просто на борту МКС. До функціонального списку включили й аналіз результатів спостережень за полярними покладами льоду та блискавками в атмосфері Землі.
І це ще не все. «Антарес», окрім Cygnus, виведе на орбіту низку кубсатів (малі штучні супутники. — Ред.) та кілька наносупутників для подальшого дослідження космосу. Ще одне завдання місії — вивезти з космічної станції й утилізувати у щільних шарах атмосфери відпрацьований вантаж.
Загалом, починаючи з 2013 року, «Антарес» стартувала 14 разів, з яких 13 були успішними. Ця ракета-носій складається з двох ступенів.
Основну конструкцію першого ступеня було розроблено ДП «КБ «Південне» та виготовлено ДП «ВО ПМЗ» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).
У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт iз проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції.
Під час запуску, згідно з контрактом, у КБ «Південне» в режимі реального часу здійснювалася технічна підтримка всього процесу, а також приймання та оброблення телеметричної інформації.
До речі, недавно програма «Антарес» була відзначена найпрестижнішою нагородою Міжнародної академії астронавтики «За командні досягнення» (The Laurels for Team Achievement).
«Завдяки спільній роботі українських і американських інженерів, які об’єднали дві різні школи створення ракетної техніки, вдалося в короткі терміни створити надійну, ефективну і доступну комерційну ракету-носій для місій з доставки корисного вантажу на МКС у рамках програм НАСА COTS і CRS, — повідомила пресслужба КБ «Південне».
— Це забезпечило міжнародну команду космонавтів провізією та обладнанням, необхідним для функціонування МКС i реалізації на станції науково-дослідних програм».
У космос 10 червня буде відправлена спеціальна «нанокнига» з посланням Папи Римського Франциска про надію та мир для нашого неспокійного світу. >>
В останні хвилини через проблеми з наземними системами скасували запуск місії NASA та SpaceX Crew-6. Ця місія повинна була відправити на Міжнародну космічну станцію чотирьох астронавтів — командира корабля Стівена Бовена та пілота Вуді Хобурга із NASA, астронавта із ОАЕ Султана Аль-Нейаді, а також р >>
Шість масивних стародавніх галактик, які астрономи називають «руйнівниками Всесвіту» виявив космічний телескоп «Джеймс Вебб». >>
Внутрішнє ядро Землі може складатися з двох окремих шарів – це сенсаційне відкриття виявили науковці. Дослідники досить впевнено стверджують, що будова ядра Землі може бути не такою, як вважали раніше. >>
В Антарктиді вчені-дослідники виявили, що тепла вода проникає всередину льодовика Судного дня та пришвидшує його танення. >>
Зірку цефеїду, яка розташована на відстані близько 6 500 світлових років від Землі«озвучила» команда науково-мистецького проєкту SYSTEM Sounds. >>