Директорка ліцею на Харківщині впроваджувала російські стандарти освіти
Директорку ліцею на Харківщині засуджено до двох років в’язниці за впровадження російських стандартів освіти. >>
(Фото з сайта rubryka.com.)
Зміївська фабрика першою в Україні почала виготовляти друкарський папір винятково з переробленої упаковки Tetra Pack та макулатури.
І ось стовідсотково екологічний проєкт «приріс» iще однією новинкою. Як повідомила пресслужба підприємства, тут розробили і невдовзі відкриють лінію з виробництва природного скотчу.
Таку ідею запропонували фахівці харківського видавництва «Ранок», яке є постійним діловим партнером зміївчан.
«Щороку ми відправляємо замовникам понад 100 тисяч посилок із книгами, пакуючи їх при допомозі скотчу, — пояснив ситуацію видавець Віктор Круглов.
— Таке пакування вже неможливо переробити, бо скотч прилипає до обгортки. Тому пригадалося, як колись усі заклеювали на зиму вікна паперовими стрічками, намащеними крохмалем. Тоді я й подумав, а чи можна таке зробити промисловим методом? І от інженери та хіміки трішки «почаклували» з синтезованим крохмалем».
За словами директора видавництва, виготовлений екоскотч повністю розкладається природним способом менш ніж за пів року. Але проблема в тому, що перед застосуванням його доводиться змочувати водою. Тож на підприємстві вирішили розробити устаткування, яке б дозволило механізувати і цей процес. Перший ручний пристрій уже використовується на практиці.
Директор видавництва підкреслив, що екоскотч вони виготовили першими в Україні. Поки що йдеться лише про експериментальну партію стрічок довжиною в кілька кілометрів. Також планують її випуск у промисловому масштабі, що дозволить знизити ціну такого продукту.
«Зараз вартість одиниці практично вдвічі вища за звичайний скотч, але випуск більшими партіями буде дешевший», — сказав він, додавши, що вже отримав десятки дзвінків від компаній, які зацікавилися клейкою стрічкою та хочуть її використовувати у своїй роботі.
За словами пана Круглова, інтерес до екологічної продукції не може не радувати в принципі, оскільки свідчить про зростання популярності проєктів, спрямованих на охорону навколишнього середовища.
Директорку ліцею на Харківщині засуджено до двох років в’язниці за впровадження російських стандартів освіти. >>
За фінансової підтримки уряду Німеччини програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні започаткувала проєкт «Відбудова шкіл у постраждалих від війни регіонах». >>
Російські війська увечері 3 листопадазавдали авіаційного удару по Харкову. Постраждали щонайменше 13 людей. >>
У Харкові російська армія увечері п’ятниці, 1 листопада, завдала удару по місцю дислокації поліцейських. Унаслідок цього загинув поліцейський, ще 46 осіб, серед них поліцейські, поранені. >>
Служба безпеки та кіберполіція затримали у Харкові пособника рф, який працював на військово-космічні сили країни-агресора. >>
Верховна Рада України в четвер, 31 жовтня, в першому читанні проголосувала за проєкт держбюджету на 2025 рік. >>