Приємний випадок у тролейбусі: прагнення молоді до читання періодичних видань безцінне
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Так виглядає «роздатка» в їдальні Білозірської школи Черкаського району. (Фото Білозірської ОТГ.)
У школі села Білозір’я Черкаського району дітворі пропонують меню від Євгена Клопотенка, українського кулінарного експерта, шеф-кухаря та телеведучого.
Тож тепер сільські школярі мають змогу скуштувати у їдальні свого навчального закладу овочеву паелью, чахохбілі, печеню «Три види овочів», пасту «Болоньєзе», курячі нагетси та стіки, запіканку «МАК енд чиз», курячий шніцель, картоплю, запечену з куркумою, картопляні галушки та багато іншої смакоти.
У школі кажуть, що такі страви до вподоби дітворі. А ще вони поживні, смачні та, найголовніше, корисні для здоров’я малечі. Адже у меню багато овочів, є спеції, соуси й мало солі та цукру. Здоровим харчуванням своїх дітей у стінах школи задоволені й батьки.
Як розповів «Україні молодій» Володимир Міцук, голова Білозірської об’єднаної територіальної громади, у сільській школі наразі навчається 570 учнів.
«Не так давно у шкільну їдальню ми поставили ще й новеньке обладнання. За кошти державної програми, а це 400 тисяч гривень, закупили все необхідне», — зазначає пан Володимир.
І додає, що торік Білозірська ОТГ також придбала в їдальню обладнання на 150 тисяч гривень.
Тож наразі в опорному навчальному закладі є новенькі й сучасні морозильна камера, холодильник, посудомийна машина, м’ясорубка, тістоміс, овочерізка, холодильник, пароконвектомат, слайсер, блендер тощо.
До речі, нові стандарти якості харчування на Черкащині запроваджені ще і в Драбівському та Чигиринському навчально-виховних комплексах, у Іваньківській школі.
Там, зазначає голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук, також розробили мультипрофільне меню, оновлюють харчоблоки та фуд-зони, автоматизували процеси приготування їжі, провели навчання для працівників харчоблоків.
«А ще склали рекомендації із впровадження здорового харчування для учнів та батьків. Щоб і вдома, і в школі діти харчувалися із користю для здоров’я», — уточнює Сергій Сергійчук.
Він каже, що 47 черкаських закладів освіти впровадили картку «Юніор». Ці картки — це і батьківський контроль за тим, що їсть дитина, а ще можливість мінімізувати використання готівки, що важливо в період пандемії. Це також дозволяє нівелювати корупційну складову, адже всі розрахунки обліковуються.
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Наймолодший заслужений учитель України живе в Полтаві. >>
Мережу «Стартап-школа - інкубатор – акселератор» створюють Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу впровадило Міністерство освіти та науки. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. >>