День Соборності: Зеленський привітав українців
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
На платформі для роботи з відкритими даними Opendatabot днями повідомили, що з початку пандемії попит на робочу силу з України в Європі виріс на... 40%.
Як виявилося, серед українців найпопулярнiшими в ЄС країнами для працевлаштування залишаються Польща, Німеччина та Чехія.
Найзатребуванішими українськими фахівцями у зарубіжних роботодавців є: пакувальники, вантажники, швачки, водії, будівельники (в Польщі); доглядальниці, плиточники, сантехніки, електрики, пакувальники (у Німеччині) й покоївки, зварювальники, електрики, водії (у Чехії).
Та пріоритетною все ж у наших співвітчизників залишається Польща: за даними на кінець вересня 2020 року, кількість українців, що мають поліс соціального страхування і працюють там легально, становить 507 тисяч осіб. А з усієї кількості іноземців, які отримували поліс соцстрахування впродовж останніх 16 років, 75% становлять наші співвітчизники.
За даними Мінсоцполітики (станом на 2019 рік), на постійній основі за кордоном працює 3,2 млн українців, а в окремий період — від 7 до 9 млн осіб.
Сприяє перетіканню, нехай навіть і тимчасовому, трудових українських мігрантів на Захід і те, що, згідно з нещодавнім рішенням Ради ЄС, оплату праці заробітчану Європі незабаром зрівняють iз місцевими зарплатами. (Рада ЄС рекомендує національним державам платити сезонним робітникам зарплату, не нижчу за стандарти для країни, де вони працюють).
Чинники, що спричинюють міграції, є зовнішніми та внутрішніми. До зовнішніх причин належать: великий ринок вакансій у країнах Заходу, приваблива матеріальна оцінка трудової діяльності, постійне зростання попиту розвинених країн на працю іноземців.
До внутрішніх: недостатність робочих місць, значна різниця в оплаті на батьківщині й за кордоном, соціально-економічна криза, дискомфорт від загальної нестабільності в Україні, відсутність можливостей для розвитку й самореалізації, незахищеність від зловживань iз боку владних структур, широко поширена корупція, спад виробництва.
Загалом трудова міграція в Україні має давню історію, адже почалася у 1877-му, коли перша хвиля українських переселенців, прибувши із Закарпаття до США, влилася в лави шахтарів штату Пенсильванія.
Але найбільше українські селяни прагнули отримати для сільськогосподарського обробітку земельну ділянку — гомстед (земельна ділянка, яку надавали з державних земельних фондів на пільгових умовах у США та Канаді тим, хто бажав вести фермерське господарство). А наймасовішою еміграція західноукраїнського селянства стала на початку XX ст.
У ті часи постійна переселенська еміграція відбувалася переважно до Бразилії, Аргентини, США і Канади, а ось на тимчасові сезонні роботи західноукраїнські селяни щорічно виїздили до сусідніх країн — Угорщини, Західної Австрії, Німеччини, Румунії, Росії, Франції та ін.
Сучасне масове «вимивання» з України найактивніших i найпрацездатніших можна зупинити лише такими банальними речами, як постійна високооплачувана робота й упевненість у завтрашньому дні, яку може й повинна забезпечити влада держави.
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
За словами голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, що подав на реєстрацію законопроєкти, тексти цих документів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів розроблені українськими бізнес-асоціаціями. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
У тимчасово окупованому Криму Україна перейменувала 22 географічних об’єкта - більшості з них повернуто історичні назви. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>