Інженер Київського метро наводив удари по Києву та Харківщині, фото
Служба безпеки нейтралізувала агентурну мережу фсб, яка діяла у Києві та Харківській області. Зловмисники шпигували за локаціями Сил оборони та коригували повітряні удари рф. >>
Оголошену в день смерті Геннадія Кернеса триденну жалобу мерія згодом вкоротила до двох діб, але це не знизило високий рівень підготовки до його похорону.
Вже відомо, що відспівуватимуть покійного в Благовіщенському кафедральному соборі міста, після чого тіло для прощання перевезуть до фойє Національного оперного театру імені Лисенка.
Саме там упродовж чотирьох годин харків’яни прощатимуться з мером, який завдяки їхній підтримці зумів виграти вибори міського голови, не покидаючи реанімацію німецької лікарні «Шаріте».
Хто з високих гостей приїде на похорон — побачимо. Водночас упорядники жалобної програми повідомили, що слідкувати за всією церемонією можна буде і в режимі онлайн. Усі події транслюватимуть не лише на місцевих телеканалах, а й на вуличних телевізійних екранах.
Після 13-ї години жалобний кортеж вирушити на 2-ге міське кладовище, тому на цей час центральні вулиці міста будуть перекриті для руху приватного і міського транспорту.
Цими днями не стихає у місті й дискусія з приводу можливих варіантів увічнення пам’яті «найвідомішого харків’янина, який зробив чималий внесок у розвиток місцевого самоврядування». Скажімо, на сайті президента вже з’явилося кілька петицій, на одній з яких пропонують присвоїти покійному меру звання «Героя України», перейменувати на його честь проспекти і вулиці, станцію метро, а також встановити пам’ятник як видатній людині.
Щоправда, паралельно з цим на тому ж таки сайті з’явилася альтернативна «чолобитна» з наполегливою рекомендацією нічого подібного пану Кернесу не присвоювати. Самі ж харків’яни в боргу точно не залишаться.
«Я виступив з ініціативою увічнити пам’ять про Геннадія Кернеса, починаючи з присвоєння йому звання Почесного громадянина міста, — повідомив під час вечірнього ефіру телеканала «Україна» секретар Харківської міськради Ігор Терехов, який уже тривалий час керує містом замість новообраного мера.
— Його ім’ям також буде названо проспект у Харкові. Розпочато роботу над створенням пам’ятника цьому керівнику міста, який перевернув ментальність людей в улюбленому ним Харкові. Сподіваюся, що депутати міськради підтримають мою ініціативу».
Хто може в перспективі зайняти спорожніле крісло, яке впродовж десяти років незмінно належало одній людині, наразі ніхто не знає. Будучи вихідцем із буремних 90-х, харківський мер увібрав у себе всі риси авторитарних лідерів, які не терплять очевидних конкурентів.
Його електоральне поле ретельно зачищене, хоча й рясніє непрохідними статистами. А відтак переважна більшість політологів вважають, що мінімум до весни, а то й довше містом керуватиме згаданий Ігор Терехов.
Він свого часу працював також заступником Арсена Авакова, коли той був головою ХОДА. Міністр МВС нібито готовий узяти під своє кураторство рідне місто і вже подбав про свою людину на посаду голови облради, але сам він своїх планів щодо цього ще не озвучував. Поки що очевидно лише одне — епоха монополії на харківську владу цими днями минає разом із Геннадієм Кернесом, який її запровадив і усіляко оберігав.
Служба безпеки нейтралізувала агентурну мережу фсб, яка діяла у Києві та Харківській області. Зловмисники шпигували за локаціями Сил оборони та коригували повітряні удари рф. >>
У працівників районних ТЦК та ВЛК на Харківщині, які фігурують у справі про фальсифікації документів для ухилення від мобілізації – відбулося 39 обшуків. >>
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Харківська волонтерка та письменниця Євгенія Духопельникова, яка допомагала українським воїнам з часів АТО трагічно загинула. >>
ЗСУ мали успіхи на Куп'янщині, у районі села Новомлинськ. >>
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі на ворога. >>