Рятівний «Ковчег-1»: Чехія передала Україні мобільну станцію для реставрації пошкоджених книжок
Першу мобільну станцію ARCHA1 для порятунку та консервації бібліотечних фондів отримала Національна бібліотека України. >>
Оголосили 12 найкращих театральних вистав за авторитетною версією експертів ІІІ Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА (Great Real Art).
Через форсмажорні обставини, спричинені пандемією COVID-19, напрацьований формат відбору довелося змінити.
Зважаючи на обставини, організаційній комітет вирішив відмовитися від підсумкового фестивального тижня за участю міжнародного журі. Цьогоріч лауреатами щорічної національної театральної премії стали усі вистави, що увійшли до шортліста (12 вистав).
Нагадаємо, засновником та організатором Фестивалю-премії ГРА є НСТДУ — Національна спілка театральних діячів України. ГРА проводиться на конкурсній основі раз на рік за підсумками минулого календарного року.
Цьогоріч театри представляли прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2019 року. Участь у проєкті взяли професійні театральні колективи різних форм власності і форматів роботи. Цього року на адресу організаторів надійшло 83 заявки.
Найкращих гравців у ГРА нагородили відзнакою фестивалю-премії та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проєкту. Так, найкращими виставами для дітей визнали «Алісу» Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва та «На хвилі» Полтавського академічного обласного театру ляльок.
У номінації «Найкраща хореографічна/балетна/пластична вистава» цього року переможців не обрано. Натомість найкращих вистав камерної сцени аж три: «Лимерівна» Івана Уривського Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка; «Ласкаво просимо до пекла» Андрія Білоуса Київського національного академічного Молодого театру та «miLoSC/ Любов» у постановці польського режисера Миколи Миколайчика Київського академічного театру «Золоті ворота».
Найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу — La Traviata у постановці Євгена Лавренчука Одеського національного академічного театру опери та балету та «Любов до трьох апельсинів» режисера Армена Калояна Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка.
Найкраща експериментально-пошукова вистава — «Дванадцята ніч, або Що захочете» Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та «Сімейний альбом / Album di Famiglia» Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Три й найкращі драматичні вистави: «Альбатроси» Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра; «Енеїда XXI» Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька та «Пер Гюнт» Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна.
Першу мобільну станцію ARCHA1 для порятунку та консервації бібліотечних фондів отримала Національна бібліотека України. >>
Із надзвичайно важливого партнерства розпочали рік Україна та Канада: дві найбільші бібліотеки цих країн — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського та Публічна бібліотека Торонто (Toronto Public Library) — підписали Меморандум про співпрацю. >>
Новий поштовий випуск під назвою «I’m Fine:)» презентував Національний поштовий оператор України — «Укрпошта». >>
Росіяни на тимчасово окупованій Херсонщині, за прикладом нацистських часів, знищили українську літературу, яку вони визначили як "екстремістську". >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>
Унікальну каблучку з місячного метеорита та фрагмента космічного корабля «Аполлон-11», з якого у 1969 році люди вперше висадилися на поверхню Місяця, виготовили американські ювеліри. >>