Ще одна поразка росії? новий Чорноморський світ вчиться успішно працювати без москви
У травні 2025 року Європейський Союз зробив крок, який у поточному інформаційному шумі воєнних подій залишився майже непоміченим. >>
Олег Пулатов і його нідерландський адвокат під час особистої зустрічі в Росії.
Окружний суд Гааги, який розглядає справу щодо катастрофи пасажирського «Боїнга» на сході України в 2014 році, відхилив клопотання захисту росіянина Олега Пулатова, якого обвинувачують у причетності до збиття літака, про надання додаткового часу для розслідування альтернативних сценаріїв катастрофи лайнера.
Як передає агенція «Рейтер», на думку головуючого судді Гендріка Стейнгаюса, альтернативні версії не мають стосунку до процесу, де сторона обвинувачення доводить, що літак був збитий із доставленого з Росії зенітноракетного комплексу «Бук».
«У захисту немає необмежених прав на те, щоб подавати запити на додаткові розслідування. Суд повинен домогтися, аби розгляд справи проводився без затягування часу», — додав суддя.
Додаткові нові розслідування продовжили б у часі процес, який називають наймасштабнішим в історії Нідерландів і який, імовірно, і так триватиме кілька років. Але суд задовольнив окремі вимоги адвокатів Олега Пулатова, єдиного обвинуваченого, інтереси якого в суді представляють захисники. Зокрема, суддя погодився на ще один запит про допит командувачів російської 53ї бригади протиповітряних військ.
У літаку, що впав у Донецькій області 17 липня 2014 року, загинули 298 людей — більшість із них — громадяни Нідерландів, які летіли з Амстердама в Куала Лумпур.
Трьох громадян Росії та одного громадянина України судять заочно за звинуваченнями нідерландської прокуратури за те, що вони були причетні до завезення на українську територію російської ракетної установки «Бук», якою, згідно з висновками міжнародного розслідування, літак був збитий.
9 березня в місцевості Схіпгол біля Амстердама почався перший судовий процес над першими чотирма обвинуваченими в збитті літака рейсу MH17. 25 листопада відбулося чергове судове слухання. Судові засідання на процесі поновляться 1 лютого 2021 року.
У травні 2025 року Європейський Союз зробив крок, який у поточному інформаційному шумі воєнних подій залишився майже непоміченим. >>
Посольство США в Україні спростувало заяву глави дипломатії ЄС Каї Каллас про те, що американські дипломати нібито евакуювалися з Києва через погрози рф завдати ракетних ударів "по центрах прийняття рішень" у столиці. >>
Дипломати Латвії та Литви офіційно заявили, що російські погрози масованих обстрілів є порушенням Статуту ООН. >>
Наприкінці минулого тижня прозвучали два важливі сигнали — з Вашингтона та Києва. >>
Доки Дональд Трамп та Сі Цзіньпін обговорювали на останній зустрічі в Пекіні майбутнє світової стабільності та взаємини двох найпотужніших країн планети, росія завдавала одного з наймасштабніших за останні місяці ударів по Україні. >>
володимир путін підписав указ «Про прийом до громадянства Російської Федерації мешканців Придністров'я». >>