Данія передала Україні другу партію F-16 – Зеленський
Друга партія літаків F-16 від Данії вже прибула в Україну. >>
Кабмін проголосував за перший варіант проєкту Держбюджету-2021 у вересні.
Під питанням лишається доля головного фінансового документа країни на наступний рік.
Раніше голова Комітету ВР з питань фінансів та банківської діяльності Данило Гетманцев припустив, що парламент може не встигнути ухвалити проєкт закону про державний бюджет на 2021 рік не лише у визначений законодавством строк до 1 грудня, а й узагалі до кінця поточного року.
А представник уряду в Раді Василь Мокан заявляв, що Кабмін передасть до Верховної Ради проєкт держбюджету-2021 до другого читання ще до кінця... минулого тижня.
Перший заступник голови фінансового комітету Ради Ярослав Железняк, нардеп від «Голосу», напередодні ймовірної дати затвердження бюджету на Кабміні — 25 листопада повідомив у Telegram:
«Досі фінальний документ не сформовано. Причина — (не) узгодження з МВФ. Поки зрозуміло, що дефіцит треба все-таки знизити з 6% ближче до 5,3%. Ніби як пару десятих, але в грошах це близько 20 млрд із витрат.
Макропрогноз треба переглянути на більш реалістичний. Криза ж. Та й у чергові оптимістичні цифри від нас уже ніхто не вірить. Це якраз те, що найболючіше».
Раніше Ярослав Железняк повідомляв, що Кабмін у п’ятницю ввечері, 20 листопада, затвердить бюджет-2021 до другого читання і передасть у Раду. Проте на зазначеному засіданні минулого тижня це питання не розглядали.
Якщо проєкт закону про держбюджет-2021 не приймуть до кінця нинішного року, це означатиме, зокрема, що в січні не відбудеться заплановане підвищення мінімальної заробітної плати з 5 до 6 тис. грн, а також не буде видатків на фінансування вакцинації від COVID-19.
«Поки ймовірна дата затвердження бюджету на Кабміні — завтра, 25.11. Але без узгодження з МВФ ніхто вже виносити не буде. Обпеклися після першого читання. Тому можуть знову перенести», — пише Ярослав Железняк.
Він зазначив, що з таким графіком «уже очевидно, що траншу не буде в цьому році». «Але залишається шанс на приїзд місії і staff agreement, а в поточній ситуації навіть це нам критично необхідно».
Друга партія літаків F-16 від Данії вже прибула в Україну. >>
45% загальної вартості контрактів, або 128,6 млрд грн при загальному бюджеті 284,96 млрд грн, Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» віддала спецімпортерам, які фактично є посередниками та здійснюють значну частину власних закупівель також у посередників. >>
Відбулася презентація результатів програми пільгового кредитування енергоефективності малого і середнього підприємництва України «Додай енергії твоєму бізнесу» за рахунок позики від уряду Німеччини на суму 7 млн євро. >>
Світові засоби масової інформації наприкінці листопада знову були заповнені новинами про чергове блокування польськими фермерами державного кордону з Україною, звідки до країн Євросоюзу не могли в’їжджати авто з найрізноманітнішими вантажами. >>
5 жовтня президент Володимир Зеленський вийшов із гучною заявою, пообіцявши виділити по 1 тис. грн кожному українцю — від дітей до пенсіонерів, — аби «підтримати населення в зимовий період». >>
З грудня 2024 року українці отримають можливість використати 1000 гривень державної допомоги за програмою «Зимова єПідтримка» для передплати вітчизняних газет та журналів. >>