День Соборності: Зеленський привітав українців
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Сьогодні (11 листопада) об 11-й годині в інформаційному просторі нарешті з’явиться текст ювілейного радіодиктанту, який усі бажаючі змогли написати в День української писемності та мови.
Цього року патріотичну акцію, що традиційно проводилася у формі масового флешмобу, підтримала рекордна кількість учасників.
Зокрема, «Суспільна студія» показала, як пишуть диктант у різних регіонах України, а також у Німеччині, Чехії, Словаччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Австралії та Канаді, де на цей час була друга ночі.
До написання радіодиктанту долучилися учні Харківського спецінтернату з вадами зору, які користувалися шрифтом Брайля, а також команда експедиції української антарктичної станції «Академік Вернадський».
Оскільки текст диктанту впорядкував поет і видавець Іван Малкович, його зміст був очікувано присвячений проблемі витіснення традиційних книг електронними носіями й обґрунтуванню переваг паперових видань над їх цифровими аналогами. Втім основний меседж виявився досить універсальним.
«Головне — читати, і не так важливо, з яких носіїв, — підкреслив автор. — Бо книжки — це знання й емоції, які, на відміну від щоденного потоку інформації, залишаються з нами надовго».
Традиційно мовний флешмоб підтримало чимало відомих політиків та митців, які зібралися у залі столичної бібліотеки імені Вернадського. Серед них був і прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Своїми враженнями від події урядовець поділився у «Фейсбуці», назвавши радіодиктант знаковою подією, що «заряджає енергією, духовністю й натхненням».
«Українська мова — неперевершена, витончена та мелодійна, — впевнений він. — Це наш культурний скарб, який ми маємо цінувати та оберігати».
Не менш емоційно відреагувала на подію і голова партії «Голос» Кіра Рудик. За її словами, участь у написанні радіодиктанту — це чудовий спосіб продемонструвати силу національної єдності.
«Коли я думаю про всіх українців, великих і маленьких, які одночасно сьогодні писали диктант, сконцентровано, — в мене щемить серце, приблизно так само, як коли співаю Гімн України. Відчуття єдності та приналежності», — написала вона у соціальних мережах.
Участь у флешмобі взяли також мовний омбудсман Тарас Кремінь, заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко, заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук, акторка Наталія Сумська, ведуча Анжеліка Рудницька.
Організатори цьогорічного і попередніх диктантів не ставили за мету оцінити рівень грамотності учасників. Традиційно відзначають лише переможців, яких не так уже й багато. Так, у 2018 році свої роботи на перевірку надіслали понад 30 тисяч українців.
Із них лише 311 не зробили жодної помилки, а припустилися лише однієї —1 тис. 4 людини. А от у 2019 році лише двоє людей, що надіслали свої листи, впоралися із завданням бездоганно. Які будуть результати тепер, дізнаємося менш ніж за два місяці.
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
У тимчасово окупованому Криму Україна перейменувала 22 географічних об’єкта - більшості з них повернуто історичні назви. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>