В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Безпечних доз алкоголю не існує. Навіть якщо ви вирішили «лише скуштувати задля товариства». Один келих вина, застерігають лікарі, так само шкідливий, як і три склянки горілки.
Бо рано чи пізно викликає алкогольну залежність. Так вважає багаторічний керівник департаменту охорони здоров’я Великої Британії, лікар і науковець Дункан Селбі.
Адже відомо, що багато людей не бачать жодної проблеми в тому, аби випити по келиху вина наприкінці робочого дня. Але мало хто розуміє, скільки він насправді випиває. Це комплексна проблема, пов’язана з тим, що останнім часом середній розмір келиха для вина помітно... збільшився.
Селбі називає алкоголь «тихим убивцею» і з сумом констатує: починаючи з 1970-х років рівень захворювань, пов’язаних із розпиванням спиртних напоїв, зріс на 500%. «Це третя причина смертності серед людей працездатного віку», — застерігає фахівець.
За даними видання The Daily Mail, тільки в Британії та Фінляндії (якщо брати європейські країни) простежується помітне зростання кількості пацієнтів із хворобами печінки. Причина — надмірне захоплення алкоголем.
Відтак лікарі закликають до помірного споживання вина. Цей напій, вважають вони, корисний для судин і серця. Зокрема, вино підвищує рівень «хорошого» холестерину (ліпопротеїнів високої щільності). За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, помірне споживання вина — це 0,2 літра для жінок і 0,3 літра для чоловіків не більше п’яти разів на тиждень.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>