Ніхто, крім вас, вам волі не здобуде! Поради білоруським сябрам

26.08.2020
Ніхто, крім вас, вам волі не здобуде! Поради білоруським сябрам

«Україна молода» та інтернет-видання «Український репортер» опублікували моє відкрите звернення до білоруського диктатора Лукашенка під заголовком «Жыве Беларусь! Смерть диктаторам!».
 
 
Упродовж декількох днів я отримав тисячі відгуків на нього, в тому числі й від білорусів, які часто запитували, що їм робити далі, щоб усунути «Луку» від влади.
 
Просили поділитися досвідом українських революцій...

«Борітеся — поборете!» 

Дорогі білоруські сябри, дякую вам за відгуки на моє звернення. З білорусами-побратимами мене пов’язує справжня чоловіча дружба, яка розпочалася зі служби в армії в далекому 1969 році.
 
Наш девіз був: «Своїх не кидаємо!». Для інструктора політвідділу військ КДБ СРСР Лукашенка (завербованого КДБ ще в студентські роки) цей девіз — порожній звук... 
 
На ваше запитання, що робити далі, відповім словами нашого Кобзаря-пророка Тараса Шевченка, якого ви шануєте:
 
Борітеся — поборете! 
Вам Бог помагає! 
За вас правда, за вас слава 
І воля святая!
 
До істинної на всі часи настанови Шевченка додам і свої застереження з урахуванням свого професійного, політичного і міжнародного досвіду та участі у двох українських революціях — Помаранчевій і Революції гідності. Отже: 
 
1. Жоден диктатор у світі ще ніколи добровільно не віддавав влади і не передавав її. 
 
2. Не вірте жодному слову диктатора, а тим більше своєму «Луці», який є маріонеткою Путіна. Вони пов’язані кров’ю.
 
3. Не йдіть на компроміс (домовленість) iз «Лукою». Підете — програєте! Опинитесь у в’язницях за сфабрикованими звинуваченнями, зникнете безвісти, вас будуть знаходити мертвими, як це вже було не раз. 
 
Сьогодні ви маєте нові підтвердження цьому. Член ви­борчої комісії на виборах президента Білорусі Костянтин Шишмаков, який відмовився підписувати сфальсифікований на користь Лукашенка підсумковий протокол підрахунку голосів, зник 15 серпня. Волонтери пошуково-рятувального загону «Ангел» знайшли його мертвим 18 серпня у лісі. Його підпис на протоколі був підроблений.
 
Генеральна прокуратура за вказівкою Лукашенка порушила кримінальну справу проти Координаційної ради «Рух за Свободу» за ст. 361 КК РБ (заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь). Членам ради погрожують, проводять у них обшуки, тягають на допити, окремих iз них затримали. 
 
 
4. Негайно усуньте диктатора «Луку» від влади! 
 
5. Ніхто, крім вас самих, вам волі не здобуте! 
 
Дорогі білоруські сябри, на час усунення диктатора «Луки» від влади і здобуття справж­ньої незалежності від Московії візьміть собі на озброєння гімн ОУН–УПА «Зродились ми великої години» (див. відео), там є слова:
 
Бо плач не дав свободи ще нікому, 
А хто борець — той здобуває світ...
 
Ваша вимога до Лукашенка: «УХОДИ!» (див. відео) повинна лунати по всій Білорусі багатомільйонним міцним голосом на мирних мітингах і перерости в безстроковий загальнонаціональний страйк. Лише під таким всенародним тиском, як засвідчує історія, диктатори «зрікаються престолу».
 
Якщо ж «Лука» не піде, то тоді ви маєте повне «право на останній засіб боротьби з тиранією і гнобленням — ПОВСТАННЯ», що передбачено Загальною декларацією прав людини, ухваленою ГА ООН 10 грудня 1948 року.
 
Окрім того, зараз ви перебуваєте в стані необхідної самооборони і маєте повне право діяти проти «Луки» згідно зі ст. ст. 34 і 36 КК РБ. Усунення диктатора Лукашенка у такий спосіб від влади буде правомірним, законним і виправданим.
 
Пам’ятайте, що єдиним джерелом державної влади і носієм суверенітету в Білорусі є ви — білоруський народ, який здійснює свою владу безпосередньо (ст. 3 Конституції РБ).

Міф про «єдиний братній слов’янський народ»

Дорогі білоруські сябри, ще задовго до появи християнства і хрещення Київської Русi наші пращури — руси — залишили своїм нащадкам — нинішнім українцям і білорусам — заповіді, за якими ми повинні були жити, щоб бути вільним, сильним і рівноправним (рівновеликим) РОДОМ серед інших наРОДІВ.
 
Заповіді наших предків, які мають Вселенську космічну силу, наш споконвічний і спільний ворог Московія знищувала, ховала, щоб ми ніколи не мали до них доступу і не змогли жити за ними. Вороги українців і білорусів — московіти — знали, що робили.
 
У 2013 році генетики та антропологи Росії разом з іноземними вченими провели великомасштабне комплексне дослідження російського генофонду і були не просто здивовані, а вражені отриманими результатами.
 
Міфи, які століттями нав’язували ідеологи Російської імперії і Радянського Союзу про російську національність і етнічне походження росіян, виявилися брехливими. Оскільки вчені встановили, що генетично росіяни «не східні слов’яни», а «фіни-угри-татари». 
 
Міф, що «росіяни, білоруси та українці складають окрему групу східних слов’ян» і є генетично «одним братнім народом», розвіяно.
 
Виявилося, що білоруси — це зовсім не «східні слов’яни», а «західні», тому що вони генетично практично не відрізняються від поляків. На генному рівні вони дуже далекі від росіян, але близькі до українців, чехів і словаків.
 
Вчені повністю зруйнували ще один міф про «рідну кров» росіян, білорусів і українців. А ось фіни Фінляндії виявилися для росіян генетично ближчими, ніж білоруси, а тим більше — українці.
 
  Генетична відстань між росіянами і так званими фіно-угрськими народностями (марійцями, вепсами, мордвою тощо), які проживали на території Московського князівства, а згодом — Російської імперії, дорівнює 2-3 умовним одиницям («близькі родичі»), а це означає, що росіяни і угро-фіни є ідентичними.
 
Результати аналізу мітохондріальної ДНК показали також, що ще одна близька рідня росіян — це татари: росіяни перебувають на тій же генетичній відстані умовних одиниць від татар, як і від фінів.
 
Після отримання результатів наукових досліджень для Росії виникла велика ідеологічна, політична, психологічна і моральна проблема самоідентифікації себе як буцімто «слов’ян», адже генетично російський народ до слов’ян жодного відношення не має. 
 
Наголошую, що саме російські вчені поставили великий жирний хрест на міфі про «слов’янське коріння росіян» і їхнє «братнє коріння» з українським і білоруським народами, які, за твердженням кривавого кремлівського карлика Путіна, — «єдиний народ». Нічого від слов’ян у росіян немає!
 
Звинуватити ж російських учених у фальсифікації генетичних досліджень не можна, оскільки вони підтверджуються науковими висновками західних учених-генетиків, які довгий час накладали мораторій на публікацію своїх результатів.
 
Усі ці наукові відкриття Росія приховала від вас, дорогі мої білоруські сябри! Путін і його пропагандистські ЗМІ зомбували вас, що російський, білоруський і український народи — «один братній народ»!
 
З 2014 року і по цей день ми, українці, постійно відчуваємо, які москалі нам «брати». Вони забрали у нас Крим, окупували частину Донбасу, вбили понад 14 тисяч українців, десятки тисяч покалічили, майже два мільйони громадян перетворили на переселенців.
 
Президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв’ю радіо ТОК FM зазначив: «Росія здійснила велику помилку з огляду на власні інтереси. Вона вирила траншею, наповнену кров’ю, ненавистю та кривдою. Українці не дозволять росіянам називати себе братнім народом».
 

Від генетичних досліджень до «руської весни»

Мають рацiю ті вчені, які стверджують, що дані генетичних досліджень чiтко пояснюють глибокий і постійний розкол в українському суспільстві, де під назвою «українці» живуть два абсолютно різнi етноси, один із яких — етнічні українці (руси), котрi, згідно з переписом населення 2001 року, складають 78%, а другий — росіяни (фіно-угро-татари) — 17%.
 
Ознайомившись iз результатами дослідження, незалежні політичні аналітики в 2013 році заявили, що оприлюднення цих результатів може мати непередбачувані наслідки для Росії з її імперськими амбіціями.
 
Однозначно, що російський імперіалізм візьме зазначені дані собі на озброєння — як ще один вагомий і науковий доказ «приростити» територію Росії зі Східною і Південною Україною і всією Білоруссю.
 
Ці висновки експертів підтвердили події в 2014 році в Криму і на сході України при реалізації кремлівського плану «Новоросія», в який були закладені результати генетичних досліджень вчених.
 
Результати наукових досліджень російських і західних учених щодо генофонду російського, українського і білоруського народів ще довго будуть «переварюватися» в суспільній свідомості (особливо білоруській!), оскільки вони повністю спростовують усі існуючі в нас уявлення, зведені до рівня надуманих міфів, які міцно сидять у головах людей.
 
Отримані нові наукові знання потрібно не стільки зрозуміти й усвідомити, скільки до них потрібно психологічно і духовно звикнути та почати жити за ПРАВДОЮ, з урахуванням наукових висновків, а не столітніх міфів. 
 
Знаю, для вас це буде дуже складно і важко! Але, не здобувши духовної незалежності від Московії, ви ніколи не станете вільними! Залишитесь сателітом — територіальним придатком Російської iмперії. 
 
Вибирати вам! Ми, українці, свій вибір зробили: «Геть від Москви!». 
 
Наукові відкриття генетиків фактично означають геополітичний крах так званого Слов’янського трикутника «східних слов’ян» — «братніх народів росіян, українців і білорусів». Це вже яскраво підтвердилося сьогоденням у стосунках між Росією, Білоруссю і Україною.
 
Звичайно, кремлівська пропаганда намагатиметься й далі приховувати результати наукових досліджень від населення і повторювати, як мантру, що росіяни, українці, білоруси — «слов’яни» і «братні народи», як це часто робить Путін. Але сховати новітні генетичні, археологічні, антропологічні дослідження вже неможливо.
 
Найголовнішим, на мою думку, є те, що звичайні українці і білоруси на підсвідомому рівні й без наукових досліджень зрозуміли, що росіяни не їхня «генетична рідня», а споконвічні вороги-колонізатори.
 
Українці тепер знають, ким є за своєю генетичною сутністю громадяни України російського етнічного походження, які перебувають на окупованій території Донбасу і в Криму. Генетики науково довели і пояснили, чому «східняки» закликали Путіна приєднати їх до Росії і ввести для їхнього захисту російські війська на Донбас.
 
Висновок учених: «голос крові» і «генетична батьківщина» етносу у своїй абсолютній більшості завжди сильніші за політичні, ідеологічні, партійні, релігійні, соціальні, громадянські та інші надумані засади держави.
 
Шановні сябри, у нас, українців, останнім часом популярною стала стаття українського письменника, члена уряду УНР у вигнанні Уласа Самчука (1905—1987) «Нарід чи чернь?», у якій iдеться про засади самоусвідомлення українців.
 
Популярність цієї статті викликана виступом президента України Зеленського в передноворічну ніч, яка викликала обговорення і дискусію про те, що ж об’єднує українців і чи важливо («какая разница»), «як названа вулиця, якщо вона освітлена та заасфальтована».
 
Зауважу (це важливо для вас, сябри-білоруси!), що Улас Самчук відповів на це питання ще 1941 року (цитую):
 
«Це явище — перше і основне зло, яке треба вирвати з коренем! Тому — не все одно, хто як говорить, яким богам молиться, які книжки читає. Не все одно, якими іменами названі вулиці наших міст, не все одно, чи домінуючим є для нас Шевченко чи Пушкін. Не все одно, як це часто доводиться чути, кого ми вчимо у школі, не все одно, яке наше відношення до російської літератури. Ні! Це не все одно... А коли — все одно, то це значить, що все одно для вас, хто є ми самі! Це значить, що ми не нарід, не якась спільна історична збірна сила, а невиразна юрба, сіра маса, вічно принижена без усяких ідеалів чернь. (Повний текст статті «Нарід чи чернь?» читайте тут)
 
Нагадаю, що росіяни є другою за чисельністю національною групою сучасної Білорусі з середини ХХ століття і становлять сьогодні 8,3% населення країни (приблизно 785 тис. осіб). При цьому з титульною нацією — білорусами — їх об’єднує тривала і досить складна система зв’язків.
 
Для сучасної Білорусі характерний найвищий у країнах СНД рівень невідповідності між російською і російськомовною ідентичністю. Так, росіянами себе вважають лише 8% населення, а російську мову (внаслідок мовної асиміляції Лукашенка) рідною називають 40%, а основною — 80% населення.
 
Досягнувши піку в 1989 році (1,34 млн росіян, або 13,2% населення), частка і чисельність росіян у Білорусі з тих пір неухильно скорочується, хоча російськомовних — зростає.
 
Сьогодні в російськомовних школах навчається 75% учнів, а в середніх спеціальних закладах, ПТУ і державних ВНЗ республіки викладання російською мовою становить майже 90%. 
 
Особливістю російського населення Білорусі є його дисперсне розселення по території країни з максимальною концентрацією у великих обласних центрах.
 
Дорогі сябри, невже ви не бачите, що імперська Росія століттями вважала вас і продовжує вважати другосортним народом, обзиваючи образливими словами, як і українців?!
 
За часів тиранії Лукашенка у вас забрали найголовніше — вашу рідну національну білоруську мову. Без неї нації немає! Українська поетеса Ліна Костенко влучно зауважила: «Нації вмирають не від інфаркту, Спочатку їм відбирає мову».
 
Видатний український педагог Василь Сухомлинський правильно зазначив: «Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю своєї матері, як колискою, як добрим ім’ям своєї родини. Людина, яка не любить рідної мови, якій нічого не промовляє рідне слово, — це людина без роду і племені». 
 
Відомий педагог, журналіст, правознавець українського походження Костянтин Ушинський наголосив: «Коли зникає народна мова — народу нема більше! Відберіть у народу все — і він усе може повернути, але відберіть мову, і він ніколи більше не створить її; нову батьківщину навіть може створити народ, але мови — ніколи: вмерла мова в устах народу — вмер і народ».
 
Диктатору «Луці» цього не зрозуміти тому, що він лише громадянин Білорусі, малорос і ментально носій «руского міра» — політична повія і підстилка імперської Росії.
 
22 серпня, виступаючи в Гродно на мітингу на свою підтримку, Лукашенко заявив, що переходити на білоруську мову немає потреби, і додав, що його політичні опоненти нібито планують запустити «повзуче знищення російської мови» в країні.
 
Хіба це президент Республіки Білорусь і білоруського народу? Це губернатор «білоруської губернії» Росії, холуй Путіна!
 
Дорогі сябри, вам потрібно рятувати не лише свою рідну мову, а й боротися за духовну незалежність від енкаведешної-кадебешної— феесбешної Російської православної церкви!
 
На референдумі, який проходив у червні-липні ц. р., були внесені поправки до Конституції РФ, які передбачають, що «державною мовою в РФ на всій її території є російська мова як мова державоутворюючого народу (ст. 68) і «РФ надає підтримку співвітчизникам, які проживають за кордоном, у здійсненні їхнiх прав, забезпеченні захисту їхнiх інтересів і збереженні загальноросійської культурної ідентичності» (ст. 69).
 
 

Слов’янські і москальська мови

Є лише навколо слов’янська російська мова, але і в ній 60-70% неслов’янської лексики. Тому росіянин не здатний розуміти мову слов’ян (приміром, білоруську і українську), хоча справжній слов’янин розуміє через схожість слов’янську мову — будь-яку, окрім російської.
 
Ось чому ми, українці, любимо білоруську мову і просимо білорусів розмовляти нею при спілкуванні. Адже наші мови за лексикою дуже близькі — «двоюрідні родичі»!
 
Учені встановили, що за лексичним запасом найближчою до української мови є білоруська — 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68%) і лише потім — російська 62%.
 
Якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис iз білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською — лише 11. 
 
Чи розуміють результати наукових досліджень сучасні політики України і Білорусі та як їх потрібно використовувати у вирішенні зовнішніх питань iз Росією? Судячи з їхньої діяльності, дуже сумніваюся.

Росія — штучна держава

Грузинський історик, професор Олег Панфілов відзначає: «Росія — це штучна держава, яка була створена в результаті окупації і завойовницьких воєн за останні 300 років, не більше, яка на величезній території насильно об’єднує народи, нічим абсолютно не пов’язані. Наприклад, що може пов’язувати чукчу і чеченця? Ні культура, ні історія, ні антропологічний тип, ні клімат — нічого абсолютно».
 
Учені науково довели, що українці, білоруси та росіяни за своїм етногенезом абсолютно різні народи і їхня спільна історія за останні 350 років — це історія окупації земель та поневолення українців і білорусів з боку Російської імперії.
 
Московія (так називалося Московське царство) навіть не спромоглася на власну назву для своєї держави. Назва «Росія» було встановлено указом царя Петра І 20 жовтня 1721 року, який повелів називати себе «Імператором Всеросійським», унаслідок захоплення українських земель, які становили базу Київської Русі і БілоРусі.
 
Московія вкрала у «Київської Русі» її абетку (алфавіт) і Київську митрополію (1686 р.), до якої входили території сучасних України, Білорусі, Литви та Польщі. Лише через 333 роки — 6 січня 2019 року — українцям вдалося вибороти духовну незалежність від РПЦ, отримавши Томос про автокефалію від Вселенського патріархату.
 
Історик Михайло Грушевський наголошував: «Ми є народ, у якого вкрали назву й історію».
 
Дорогі українці і білоруські сябри, прошу вас знайти лише одну годину часу, щоб подивитися фільм «Рутенія. Повернення Коду Нації». Після його перегляду ви відчуєте щось неймовірне, що буде відбуватися з вами. Цей фільм вас змінить...
 
Відомий російський кінорежисер Аркадій Тигай, спеціально приїхавши навесні 2015 року в Україну, щоб на власні очі побачити, що в ній відбувається, поділився в соціальних мережах своїми враженнями (цитую мовою оригіналу):
 
«Теперь вопрос снят: был, лично видел, слышал, наблюдал и ничего, что противоречило бы моим представлениям об этой войне как о нашем коллективном, общенациональном преступлении против народов Украины, не обнаружил.
 
Подлость и насилие, с которыми мы вторглись в братскую страну, оказались именно подлостью и насилием, и ничем другим. И уж никак не заботой об угнетенном «русском мире». Только граждане России понятия не имеют, что их страна ведет в Украине захватническую империалистическую бойню.
 
Она, Украина, родила нас, русских, выкормила, выпестовала и вывела в люди целый народ, дала нам письменность и веру, потому она и «ненька», а Киев — «мать городов русских».
 
Рожденные в днепровской купели, мы выросли, разбрелись по свету, разбогатели, заматерели, и теперь, навалившись на Украину всей своей огромной сыновьей тушей, реально насилуем собственную мать, причем делаем это с восторгом и удальским гиканьем... Эй вы, русские мужики, вас еще не тошнит от этой мерзости?» (Повний текст вражень, з якими поділився Аркадій Тигай, читайте тут)
 
Зауважу, що Росія запозичила навіть чужі державні символи.
 
Державний герб РФ — двоголовий орел — це герб Римської iмперії з 330 року, а після її розпаду — символ Візантійської iмперії. У 1497 році прийнятий як герб Московського князівства, а пізніше — Російської імперії. Прапор (триколор) — це плагіат перевернутого прапору Нідерландів, який став державним прапором Російської iмперії з квітня 1883 року.
 
Сучасний гімн РФ — це змінений гімн колишнього СРСР. Польський президент Александр Кваснєвський iз приводу російського гімну говорив: «Давайте завжди пам’ятати, що в Росії слова можуть бути різні, але музика — одна». 
 
Свого часу ідеолог комунізму Карл Маркс зазначив: «Росія, не маючи ніякого відношення до Русі і вкравши свою нинішню назву, нахабно претендує на історичний спадок Русі, створеної на 800 років раніше.
 
Проте московська історія — це історія Орди, пришита до історії Русі білими нитками і повністю сфабрикована. Саму назву «Русь» узурповано московитами. Росіяни не лише не є слов’янами, а й навіть не належать до індоєвропейської раси. Московія була вихована і виросла в жахливій і мерзотній школі монгольського рабства»,— наголосив Маркс.
 
Російський афоризм говорить: «Русь и Россия — это такая же аналогия, как море и морская свинка». 
 
Відомий чеський письменник Карел Чапек писав: «Росіяни все навколо себе називають слов’янським, щоб потім усе слов’янське називати російським».

Заповіді наших предків

Шановні білоруські сябри, наведу Заповіді наших предків, за якими ми, українці і білоруси, повинні жити в цей тяжкий для українського і білоруського РОДУ час: 
 
1. Стій за Землю свою, земля нам дана нашими Світлими Богами, зорана нашими предками, зрошена потом і кров’ю батьків, дідів, прадідів твоїх.
 
2. Ворога РОДУ твого знищуй без пощади.
 
3. Захищайся сам і захищай побратима твого, щоб РІД твій не скінчився (не перервався). 
 
4. Будь вірним у дружбі, любові РОДУ твоєму та вірним і мужнім у праведній січі.
 
5. Бачачи підступність ворога, тим же відповідай йому.
 
6. Не вір ворогу раненому та вбивці брата твого.
 
7. Держись правоти і правди, вони приведуть до перемоги.
 
8. Не відповідай добром на зло. Непокаране зло породжує ще більше — абсолютне — зло.
 
9. Сила і непереможність РОДУ твого — в етнічній єдності РОДУ твого.
 
10. Не опускай голови своєї, як раб. Не принижуйся ні перед ким і не дозволяй нікому принижувати твій РІД. Не плач, не жалійся, не проси, не бійся. Живи, борись і переможеш!
 
11. Щоб руки наші трудилися о рала наші, а мечами добували незалежність нашу.
 
12. Усе, що залежить від чужої волі, — зло. Усе, що залежить від власної волі, — добро. Рід твій повинен знати це коротке визначення добра і зла.
 
Реакція диктатора «Луки» на моє відкрите звернення до нього і на цю публікацію мені байдужа! Після того, як він конституційно заборонив національну символіку (прапор і герб) як державну, а за її використання людей кидають до в’язниці і вбивають, ввів мовну асиміляцію білорусів, закріпивши в Конституції російську мову як другу державну, фізично ліквідував політичну опозицію — Лукашенко для мене став національним зрадником білоруського народу, який підлягає засудженню до вищої міри покарання — розстрілу!
 
 
Знайдеться і білоруський офіцер честі, який виконає народний вирок без суду і слідства. І з точки зору міжнародного права та національного кримінального права на самооборону такий вчинок буде законним, справедливим і виправданим (див. відео).
 
І найголовнiше — не втрачайте час, який зараз почав грати на руку диктатору «Луці». Не усунете його від влади сьогодні — завтра буде пізно!
 
Лукашенко пригрозив, що проблему мирних акцій протесту в Білорусі (яка стала його проблемою) він вирішить у найближчі дні і привів армію у повну бо­йову готовність.
 
Кривавий кремлівський карлик запевнив тирана «Луку», що Росія при першому запиті білоруської влади надасть «всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі».
 
На завершення нагадаю вам слова нашого революціонера-каменяра Івана Франка: 
 
Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод
Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод, 
Бо вам призначено скалу сесю розбить.
Дорогі мої сябри, вам випала доля розбить скалу диктатора «Луки»!
Боже, благослови i допоможи Бiлорусi!
Жыве Беларусь! Смерть диктаторам!
З повагою і любов’ю до вас.