Засмага — це красиво, але не корисно: як захиститись від шкідливого впливу сонця

11.08.2020
Засмага — це красиво, але не корисно: як захиститись від шкідливого впливу сонця

Захист від сонця — здоровий глузд. (Фото з сайта imidg.com.ua.)

Любов до засмаги для багатьох — непереборна.
 
 
Попри застереження лікарів, що ультрафіолетове проміння шкідливе і навіть небезпечне, люди все ж сміливо підставляють тіло відкритому сонцю.
 
 
Зрештою, нині — відпускний сезон, а море, річка, сонце — його традиційні супутники.
 
Та й добре відомо, що під впливом сонця організм синтезує вкрай важливий для здоров’я вітамін D, тому засмага має не лише косметичний, а й терапевтичний ефект. За умови, що будемо дотримуватися деяких правил. 
 
Насамперед пам’ятайте: засмагати треба поступово. Не «допадайтеся» до сонця відразу, бо з незвички отримаєте опіки і зіпсований відпочинок.
 
У перші дні перебувати на сонці краще 5-10 хвилин на годину, далі поступово можете збільшити час до 15-20 хвилин. 
 
Шкіру необхідно захищати спеціальними засобами. Лікарі-дерматологи радять підбирати крем із достатнім рівнем захисту.
 
Наносити його краще заздалегідь, перед виходом на пляж. Особливо звертайте увагу на вразливі ділянки шкіри — ніс, плечі, шию. Не забувайте про капелюхи з широкими крисами і сонцезахисні окуляри. 
 
Пам’ятайте про режим. Виходьте на пляж якомога раніше. Від 11-ї ранку до 16-17-ї годин краще заховатися від сонця у приміщенні. Не забувайте: згоріти можна навіть під парасолькою. Вранці і ввечері сонячні промені падають на землю під кутом, і лагідніше «цілують» шкіру.
 
Відразу після пляжу залишки сонцезахисного крему і солоної води необхідно змити прісною водою, зволожити шкіру лосьйоном для тіла. Пересушена шкіра потребує живлення.
 
Що робити, якщо уникнути сонячних опіків не вдалося? Рятуйте ситуацію спеціальними засобами — кремами, аерозолями, які знімають почервоніння і відчуття пекучості.
 
Пийте якомога більше води, споживайте продукти із вмістом вітаміну С (цитрусові, полуницю, шпинат), бета-каротину (моркву, капусту), вітаміну Е (оливки, горіхи). Салати заправляйте лляною олією.
 
Косметологи радять прикладати до ураженої шкіри шматочки огірка або охолоджені пакети зеленого чаю.
 
Приймайте прохолодний душ, уникайте мила, парфумів на уражені ділянки. І регулярно зволожуйте шкіру засобами на олійній основі. Прикладайте до місць опіків кубики із замороженого соку алое. І знову ж — пам’ятайте про помірність! 
 
Леся ХОРОЛЬСЬКА