Не вій, вітре, на Вкраїну

11.10.2003

      Через несприятливу погоду в Україні позаминулої ночі понад 1800 населених пунктів залишилися без світла — такий наслідок початку «сезону» злив та шквального вітру, швидкість якого досягала в окремих місцях 35 метрів за секунду. Найбільше постраждав південь країни, зокрема Крим — там при каганцях сиділи мешканці 387 населених пунктів. Дісталося і Херсонській (тут знеструмлено 283 села і містечка), Дніпропетровській (255), Миколаївській (243), Одеській (195), Запорізькій (88), Харківській (79), Сумській (73), Рівненській (70), Кіровоградській (41), Полтавській (24) та Житомирській (16) областям, повідомляє прес-служба МінНС України. За iнформацiєю київських рятувальників, у столиці країни НП через ураган не було, хоча повалені дерева журналісти «УМ» бачили на власні очі. А ще — в Києві буде тепло, учора на апаратній нараді в міського голови схвалили рішення про початок опалювального сезону.

У Криму є людські жертви...

      Позавчора надвечір стрімкі пориви вітру на півострові досягли свого апогею — швидкості 35 метрів на секунду. Його натиску не витримали дерева, стовпи й опори електропередач. Дерево, яке впало на вулиці Гоголя у Сімферополі, смертельно травмувало 50-річного С. Дружиніна. Ще одну жертву природної стихії, жінку, доправили до лікарні з незначним ушкодженням.

       А в Севастополі від шквального буревію постраждало щонайменше чотирнадцять людей, повідомили агенції ForUm в приймальному відділенні першої міської лікарні міста. З них п'ятеро отримали травми різного ступеня в момент падіння на дороги і тротуари дерев, які вітер вивертав з корінням. Ще дев'ять чоловік травмувалися внаслідок автоаварії — за попередніми даними, маршрутний мікроавтобус врізався в стовп, коли його водій намагався зманеврувати, щоб об'їхати звалене на дорогу дерево.

      Масового відключення електроенергії в Севастополі вдалося уникнути. Хоча аварійники Севастопольенерго працювали у надзвичайному режимі, оперативно усуваючи обриви дротів ЛЕП. Значно постраждали і контактні мережі тролейбусних ліній. Шквальний вітер пошкодив покрівлю багатьох будинків, особливо старих, зірвавши з них шматки шиферу і жерсті.

      Як розповів кореспонденту «УМ» начальник відділення оперативного реагування на надзвичайні події місцевого Головного управління МінНС Ігор Мельничук, у знеструмлених стихією Саках та населених пунктах Сакського, Кіровського районів, регіонів Судака та Євпаторії працюють ремонтно-відновні бригади. У цих же районах доведеться відновлювати дахи на будинках приватного сектору. У Євпаторії морська хвиля нагнала воду (хвилювання моря досягало 6 балів) у будинки на вулиці Сімферопольській. За словами пана Мельничука, сума завданих кримчанам збитків ще підраховується.

... а в Дніпропетровську потерпілі

      Через ураган до лікарень уже потрапили два жителi Дніпропетровської області. Обох чоловіків привалило деревами. Причому одного деревина «притиснула» у власній машині, іншого фатум підстеріг прямісінько на тротуарі. Зараз потерпілі перебувають у міській лікарні. На щастя, їхній стан медики оцінюють як задовільний.

      На Херсонщині обійшлося без людських втрат, проте протягом лишень однієї ночі 30 херсонських сімей залишилися без даху над головою, стихія змітала буквально все. Вітер зламав 50 дерев, повибивав шибки будинків, пошкодив лінії електропередач та автомобілі. Один із трьох міських хлібозаводів через відключення електроенергії припинив випікання хліба. Тепер херсонці потроху ліквідовують наслідки урагану.

В Одесі зупинилися «рогаті»

      Втрати Одеси в протистоянні зі стихією — 54 повалені на проїжджу частину дерева, обірвані лінії електропередач, що спричинило зупинку руху громадського транспорту на трамвайно-тролейбусних маршрутах №№11, 12, 16, 19, 20. Знеструмлено кiлька підприємств і дві міськлікарні. Про це поінформувала «УМ» керівник прес-центру облуправління Міністерства надзвичайних ситуацій Лідія Янковська. Варто додати, що на найбільш пожвавлених магістралях міста-мільйонника утворилися величезні автомобільні затори, приміром, до центру Одеси з житломасиву Котовського доводиться добиратися щонайменше півтори години.

      За словами пані Янковської, «у сільських районах області позбавлені енергозабезпечення 54 сільгосппідприємства і 61 тваринницька ферма. Для ліквідації наслідків негоди задіяно 32 аварійно-відновні бригади районних електромереж. Це вже третя серія аварій, що трапилася упродовж тижня в області внаслідок негоди, додала пані Янковська.

Київ починає «кочегарити»

      Столиця ж України поки що відбулася невеличким переляком. Проте шквальний вітер і дощ, за оцінками синоптиків, протримаються тут ще днів зо три. Тож київський голова Олександр Омельченко поставив голів райадміністрацій і начальників управлінь Київської адміністрації перед фактом — почати опалювати пологові будинки, дитячі садки і школи в зв'язку з низькою температурою. Зараз із 7 пологових будинків тепло вже подано в чотири. Тепло в дитячі садки, школи ще не подавалось.

А тепер буде сухо і холодно

      За словами синоптиків, на теплу погоду вже розраховувати не варто: тут аби дощі не заливали. Проте, як повідомили «УМ» у Гідрометцентрі, така «мокра» погода вже в минулому, принаймні на кілька днів, — циклон, що прийшов з півдня й спричинив урагани в багатьох областях України, вже покинув наші краї. Від сьогодні мають послабшати вітри і перестане дощити. Проте температура повітря не підвищиться: найближчі 3—5 днів на нас чекають 2—8 градусів уночі, а удень позначки термометра «доростуть» щонайбільше до 13 градусів.

  • Мор людей

    На позавчорашній прес–конференції, як «УМ» вже повідомляла, начальник обласного управління охорони здоров’я Богдан Ониськів зазначив, що від наразі незрозумілої недуги померли семеро людей. Однак уже наступного дня, за неофіційною інформацією з компетентних джерел, стало відомо, що в області сталося щонайменше десять летальних випадків. Серед осіб, які померли, — і дві студентки одного з тернопільських вузів. А ще — не менше десятка людей перебувають у лікарнях у важкому стані. >>

  • Штани з протертими колінцями

    «У «темниках» було вказано: обов'язково акцентувати на тому, що Янукович сидів поруч iз Путіним, — розповіла мені приятелька з ТБ. — Він що, тримав Путіна за ....., що на цьому так важливо наголошувати?!». Переглянувши російську пресу, стає зрозумілим, що не Янукович Пітуна, а Путін Януковича, а на додачу ще й Кучму тримав. Російський президент, запрошуючи високих київських гостей у підмосковну резиденцію Ново-Огарьово буцімто на святкування дня народження (келейне святкування і запізніле: день народження минув 7 жовтня, а випити на своє 52-річчя Володимир Володимирович більше нікого з високих гостей не запрошував), уже знав: він заявить про підтримку Москвою спадкоємності влади в Україні. Він не вельми симпатизує Януковичу, але за «підписки» Леоніда Даниловича той став єдиною наразі силою в Україні, яка робить Путіну те, що жінки роблять чоловікам, і задоволений Путін, за відсутності альтернативи і наполегливості люблячих киян, згодився. Ось як описує «новоогарьовський процес» російська газета «Коммерсантъ», якій не пощастило отримати «темника» з київської вулиці Банкової: «Спершу з машини вийшов Кучма. Він вийшов і поцілував Путіна кудись у шию. За ним до російського президента підійшов Віктор Янукович... і старанно зробив те ж саме, силкуючись скопіювати всі рухи душі старшого товариша. Це було непросто, позаяк Янукович значно вищий за Кучму. Але йому вдалося». >>

  • Науково необгрунтоване хуліганство

    Учений зі світовим ім'ям, засновник і президент Міжрегіональної Академії управління персоналом, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Милосердя» 50-річний Георгій Щокін потрапив до лікарні внаслідок побиття. Як повідомив «УМ» керівник центру громадських зв'язків столичної міліції Дмитро Андрєєв, напад вчинили четверо невідомих, озброєних дерев'яними палицями-кийками. Сталося це позавчора на початку 12-ї години дня. Від нападу пана Щокіна не змогли захистити навіть двоє охоронців, які разом з президентом МАУП потрапили до лікарні. >>

  • От собака!

    Маршрутні таксі стають дедалі небезпечнішим видом транспорту, адже рідко який тиждень нині вони не фігурують у зведеннях Державтоінспекції. Минулий тиждень не став винятком, відзначившись аж двома ДТП за участю маршруток — на Рівненщині та в Криму. >>

  • Економічний Нобель знайшов своїх героїв

    Банк Швеції вчора оголосив прізвища лауреатів Премії з економічних наук ім. Альфреда Нобеля за цей рік. Вона заснована вже після смерті Нобеля, але за своєю значимістю прирівнюється до Нобелівської премії. >>

  • Вранці — вибори, через місяць — результати

    У суботу в Афганістані відбулися перші демократичні президентські вибори. Інтерес до них був надзвичайний. З 10,5 мільйона мешканців країни з правом голосу до виборчих дільниць з'явилися більше 10 мільйонів. І не побоялися при цьому погроз талібів влаштувати терористичні замахи, не побоялися вистоювання у довжелезних чергах, в яких вони гаяли час, вигукуючи: «Демокрасі, демокрасі!». >>