Понад двадцять волонтерів поставили свої підписи під заявою до поліції на директора Миколаївського залізничного вокзалу, звинувативши його у перевищенні влади.
Під шумок коронавірусного карантину чиновник вигнав на вулицю всіх активістів, а все їхнє майно десь сховав.
Миколаївські волонтери впевнені: на таке директор пішов заради прибутків, втрачених за період роботи доброчинного пункту, де всі послуги людям надавали безкоштовно.
— Ще 18 березня, коли ми закривали свій пост на карантин, там було все для відпочинку українських військовослужбовців, включно з продуктами харчування, обігрівачами, меблями, побутовою технікою та засобами зв’язку, — розповідає активістка Олена Івашиненко. — Найголовніше, що в невідомому напрямку зникли всі прапори з підписами бійців, дехто з яких загинув на передовій... Вкрадено й колекцію шевронів.
Активістка обурена самоправством чиновника, адже за час роботи з 2015 року пост устиг прийняти понад десять тисяч солдатів, які виїжджають або повертаються із зони ООС на Донбасі. Вже склалася спільнота добровольців, готових жертвувати не лише гроші, а й вкладати свою особисту працю до спільної справи, тепер же все зруйновано розпорядженням однієї людини, що прикривається держпосадою.
— Крадіжку скоєно посадовими особами державного підприємства «Укрзалізниця», а саме «Пасажирська компанія АТ «Укрзалізниця», поліція повинна відновити справедливість, — впевнена волонтерка Ірина Абрамова. — Ми поки що так i не знайшли наші телевізори, електроплити та інші речі, які як пожертвування передали нам жителі Миколаєва.
За словами активістки, у керівництва вокзалу є всі телефони волонтерів, які майже 6 років працювали на вокзалі з військовими, проте ніяких дзвінків iз попередженнями їм не надходило.
Самі військовослужбовці шоковані хамським поводженням із ними, адже в так званій «кімнаті для відпочинку» на вокзалі Миколаєва їм навіть чашку кави не дають безкоштовно — гроші вимагають буквально за кожен крок.
— Там ніде навіть голову прихилити й на кожну дію існує окремий прайс, — обурюється учасник бойових дій Геннадій Влачіга. — Зруйнований волонтерський пункт — виразний сигнал про те, що ми там більше нікому не потрібні.
Ті, хто встиг скористатися комфортом волонтерського пункту на Миколаївському залізничному вокзалі, із сумом згадують можливість безкоштовно приготувати собі їжу в мікрохвильовці, отримати доступ до інтернету, а також випрати речі у пральній машинці.
— Ми дезінфікували приміщення після вашого гнидника, тому всі речі вивезли до багажного відділення, — не згоден із звинуваченнями волонтерів директор Миколаївського залізничного вокзалу Леонід Пляченко. — Відновлювати пост я забороняю категорично, бо там суцільна антисанітарія!
Відзначимо, що волонтерський пункт на Миколаївському вокзалі працював майже із самого початку військових дій на Донбасі, а в минулому році на його базі відкрили спеціальний зал очікування для військовослужбовців та учасників АТО/ООС із сучасними меблями та побутовою технікою.
Усі послуги, зокрема й допомогу психологів, українські бійці отримували там безкоштовно, а ось обслуговування у так званій «зоні відпочинку» на Миколаївському залізничному вокзалі нині обійдеться військовослужбовцям як мінімум у 100 гривень за пару годин перебування.