Геннадій Кернес знову їздитиме на судові засідання до Полтави, де кілька років поспіль розглядалося кримінальне провадження за позовом двох учасників мирних акцій протесту в січні 2014 року. Останні, як «УМ» уже повідомляла, звинуватили міського голову та його охоронців у незаконному затриманні та побитті поблизу харківського готелю «Національ».
Процес тривав до 10 серпня 2018 року, після чого суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати як відмову від обвинувачення і закрив кримінальне провадження.
Здавалося б, у тій нескінченній історії було остаточно поставлено крапку, але днями з’явилося нове повідомлення. Полтавський апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги Офісу Генерального прокурора щодо справи пана Кернеса та його охоронців, і наразі обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено на новий судовий розгляд.
Для більшої переконливості у столичному правоохоронному відомстві нагадали, що «відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її провину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».
Сам фігурант поновленої справи зустрів чергові пертурбації досить оптимістично, про що й повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці». «Упевнений, що під час повторного розгляду цієї шитої білими нитками справи я та мої адвокати зможемо довести мою невинуватість, — повідомив він. — Тим паче що прокурори, які невміло фальсифікували цю справу стосовно мене, виявилися такими «професійними», що не змогли пройти переатестацію в офісі генерального прокурора України й були звільнені».
Він укотре наголосив, що й далі вважає «полтавську» справу замовною, і тому має намір домагатися виправдального вироку.
«Термін давності в цій справі давно минув, але я категорично проти того, щоб її було закрито через термін давності, — написав він у соціальних мережах. — Мене так само не влаштовувало те, що суддя першої інстанції закрив її через те, що прокурори відмовилися підтримати своє обвинувачення. Я хочу, щоб ця справа закінчилася лише одним — рішенням суду про мою невинуватість. І заради цього я готовий їздити до Полтави, хоч це мені як міському голові Харкова й не дуже зручно».
Зважаючи на останні судові рішення як щодо учасників подій Революції гідності, так і подальших бойових дій щодо російської агресії на сході України, оптимізм Кернеса має підстави.