У Національній опереті України покажуть моновиставу про Френка Сінатру

13.11.2019
У Національній опереті України покажуть моновиставу про Френка Сінатру

«Френк Сінатра». (Фото надане пресслужбою НАТО.)

Моновиставу «Френк Сінатра» презентували 7 листопада у Національній опереті України. Це — прем’єра на сцені «#Stage_LAB» режисера і художника-постановника, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Білозуба та заслуженого артиста Дмитра Шарабуріна. 
 
 
«Френк Сінатра» — живописний театральний портрет легендарного співака Америки. Автори проєкту, дослі­джуючи біографію артиста, ніби експресивними рухами пензля створили постановку про те, яким він був насправді, а можливо, про те, яким його тільки уявляли мільйони шанувальників.
 
 
За словами режисера-постановника Олександра Білозуба, історія життя Френка Сінатри дуже цікава. Замало дня, щоб її розповісти, втім спроба відтворити найцікавіше у моновиставі вдала.
 
«Разом із Дмитром Шарабуріним ми досліджували історію пісень Сінатри, що спонукало до їх написання — особисте, трагічне, драматичне. Це дуже глибокі тексти. Зараз уже так не пишуть, тому ми їх досліджували і хотіли донести той зміст до глядачів, показати, що таке «кодекс справжнього чоловіка». Свою розповідь ведемо через призму сучасної людини, яка прийшла до студії звукозапису співати пісні Френка Сінатри», — розповів Олександр Білозуб.
 
Сінатра мав надзвичайну харизму, став першою справжньою американською знаменитістю. Був відомим співаком вже у 25, зробив популярну музику безсмертною і, попри славу гульвіси і ловеласа, був щедрим і душевним. 
 
Презентує моновиставу Богдан Струтинський.
 
Пісня New York, New York у виконанні Френка Сінатри стала другим гімном міста. Він співав твори Джорджа Гершвіна, Кола Портера, Ірвінга Берліна, випустив близько 60 альбомів, зіграв ролі у 46 фільмах. Але Френк не вчився музики, співаючи на слух, не брав уроків сценічного мистецтва, граючи нативно. Френк мав талант від Бога! 
 
Він був улюбленцем жінок і президентів, його підозрювали у зв’язках із мафією. Сучасні біографи Сінатри висувають припущення про роман співака з Мерилін Монро. Френк Сінатра знімався в кіно, виступав на радіо, продюсував фільми, мав власне телешоу, був володарем одинадцяти премій «Греммі» і двох «Оскарів». Про нього багато говорили, говорять тепер і навіть складають вражаючі легенди, одна з них — у моновиставі Дмитра Шарабуріна.
 
«Я не намагався пародіювати Френка Сінатру чи бути на нього схожим. У мене були інші завдання. Знаєте, у Сінатри було досить насичене і непросте життя, тому його біографію цікаво досліджувати. У виставі, зокрема, розповідали про стосунки з Авою Гарднер і творчість Сінатри у період, коли вони були разом», — поділився Дмитро Шарабурін.
 
До речі, «Френк Сінатра» — це результат уже другої спільної роботи творчого тандему Дмитра Шарабуріна та Олександра Білозуба. У квітні цього року вони презентували моновиставу «Георг Отс», присвячену талановитому оперному співакові, кумирові мільйонів минулого століття.
 
«Ця вистава — прекрасне поповнення нашої театральної скарбниці. Дуже приємно, що Олександр з Дмитром відкрили для наших глядачів такі історії величних особистостей. Експериментальна сцена #Stage_LAB досліджує монологічні форми — портретні вистави крупним планом, занурює і спонукає глядача до роздумів», — розповів Богдан Струтинський.
 
На найближчі два покази вистави «Френк Сінатра» квитків уже немає. Зичимо, щоб і надалі цей проєкт мав такий шалений успіх! n