Україну на «Оскарі» представить стрічка «Додому» Нарімана Алієва

28.08.2019
Український оскарівський комітет обрав драму Нарімана Алієва «Додому» як національного претендента на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. Цього року стрічка про Крим стала єдиним кандидатом, який подався на розгляд комітету.
 
«Для нас це важливий етап реалізації нашого фільму. Головна мета — щоб кіно побачили як в Україні, так і за її межами. За допомогою мандата Українського оскарівського комітету в нас з’являється додаткова можливість вийти на північноамериканський майданчик із нашим проектом. І ми зробимо все з нашого боку, щоби бути гідним представником культурної дипломатії України у світі», — прокоментував Наріман Алієв.
 
Драма «Додому» — це повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Світова прем’єра фільму відбулася в конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні фільм було вперше показано в рамках міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, де «Додому» виборов Гран-прі — «Золотого Дюка», який присуджується за результатами глядацького голосування.
 
За сюжетом, у кримського татарина Мустафи, якого зіграв Ахтем Сеїтаблаєв, помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути додому молодшого сина, а старшого поховати на батьківщині, в Криму, згідно з мусульманськими традиціями. Продюсер стрічки — Володимир Яценко («Дике поле»).
«Додому» вийде в український прокат 7 листопада. 
 
Номінанти на премію «Оскар» будуть оголошені 13 січня 2020 року. Церемонія нагородження пройде у Лос-Анджелесі 9 лютого.