За останні сім місяців Україна недоотримує доходи до свого державного бюджету. Так, за січень-липень 2019 року вони становили 584,1 мільярда гривень, що на 3,6% менше очікуваного рівня.
Як повідомляє Державна казначейська служба, у загальному фонді за 7 місяців недовиконання держбюджету становило 4% при надходженнях до 516,4 млрд грн.
Утім, за підсумками липня, держбюджет за доходами перевиконано на 8% із показником у 77,3 млрд грн. У тому числі загальний фонд отримав 68 млрд грн, що на 10,5% вище від запланованого показника.
Податкові надходження в січні-липні забезпечили доходи до держбюджету на 253 млрд грн, що на 2,5% вище плану. Митниця, на яку було стільки сподівань, підвела. Це відомство принесло до державної скарбниці 180,8 млрд грн, що є на 9,6% менше від запланованого. В цілому ж план Державної фіскальної служби за сім місяців недовиконаний на 2,9%.
Бюджетне відшкодування податку на додану вартість знизилося з 13,6 млрд грн у червні до 10,4 млрд грн у липні. Всього ж Держказначейство за сім місяців перерахувало 94,12 млрд грн бюджетного відшкодування ПДВ.
Доходи місцевих бюджетів у липні 2019 року зросли на 23,3% в порівнянні з торішнім показником і на 9,7% більше очікуваного — 24,3 млрд грн. За сім місяців доходи місцевих бюджетів продемонстрували зростання на 18% від минулорічного показника за цей період і на 1% до плану — 156,7 млрд грн.
Якщо ближче до осені відставання буде більшим, цілком імовірно, що новій Верховній Раді доведеться коригувати головний фінансовий документ країни. Держбюджет 2020 року новообрані депутати обіцяють затвердити вже через кілька місяців.
«Хто вам сказав, що бюджет розглядають узимку? Це при минулій владі так було! Наскільки я розумію, міністр фінансів уже підготував бюджетну декларацію на 2020-2022 роки, яка відображатиме всі основні макропоказники: доходи, витрати, інфляцію, все там буде відображено вже — і на основі цієї бюджетної декларації буде легше спроектувати бюджет», — заявила народний депутат від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк.
І пояснила, що працювати у майбутньому над важливим державним документом їй та колегам дуже допомагає навчання, яке проходить у Трускавці для молодих депутатів від «Слуги народу». За її словами, зараз усі обранці вивчають регламент українського парламенту, інформацію про комітети, Конституцію України...
А ТИМ ЧАСОМ...
Наша гривня — найкраща!
З початку нинішнього року українська національна валюта гривня зміцнилася до долара на 9,1%, що дозволило їй посісти перше місце в рейтингу стабільності світових валют. Друге місце зайняв російський рубль, він виріс до долара на 8,3%. Третє місце — у єгипетського фунта, який зміг зміцнитися проти долара на 8%.
Водночас на останньому місці виявилося аргентинське песо, вартість якого впала на 15% щодо долара. Також просіли і шведська крона щодо долара на 8,3% і південнокорейська вона на 6,9%.
Серед світових валют, які найбільше зросли щодо долара, переважають валюти країн, що розвиваються, тоді як валюти розвинених країн переважно девальвували.