Уже наступні парламентські вибори проходитимуть за новим законодавством. Учора із 17-го разу парламентарiї змогли проголосувати за новий Виборчий кодекс. Щоразу, коли Андрій Парубій ставив документ на голосування, не вистачало кількох голосів і лише із 17-ї спроби таки вдалося отримати їх 230. Цікаво, що закон набуде чинностi лише з 2023 року. Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори президента України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію» і «Про Державний реєстр виборців».
Кодекс складається з трьох книг: загальна частина, загальнонаціональні вибори та місцеві вибори. Прохідний бар’єр у парламент залишається на рівні п’яти вiдсоткiв. Але що цікаво: у фінальній версії документа на сайті Ради вказано цифру у чотири вiдсотки. Закон визначає порядок адміністрування виборчих процесів, порядок реєстрації виборців, ведення питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення виборів, інформаційного забезпечення та передвиборчої агітації, а також підготовки, проведення голосування та підрахунку голосів.
Найрезонанснiшою є частина кодексу про вибори до Ради, яка передбачає систему з відкритими списками. Передбачається, що в Україні буде 27 виборчих округів, які переважно збігаються з областями України. Кримський округ приєднають до Херсонського, Київ буде поділено на два округи, окремий буде в місті Дніпро.
Нагадаємо, у першому читанні проект Виборчого кодексу Рада підтримала ще в листопаді 2017 року.
Проте не лише новий кодекс прийняли депутати. Верховна Рада України ухвалила в першому читанні й у цілому закон про хімічну кастрацію. За це рішення проголосувало 247 народних депутатів.
Законом посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб через внесення змін до Кримінального кодексу України. У ККУ запроваджується нова стаття — примусова хімічна кастрація. Відповідно до цієї статті, покарання у вигляді примусової хімічної кастрації полягає в примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність.
Передбачено, що примусову хімічну кастрацію не застосовують до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб у віці понад 65 років. Закон набирає чинності з дня, наступного після його опублікування.