За тридев’ять земель по субсидію

19.06.2019

Нашу систему державного управління вже так забюрократизували, що з цього тупика неможливо вийти з такими керівниками до кінця світу.
 
Я, Ночовна Ольга Михайлівна, маю стаж роботи понад 40 років. Мені, інваліду ІІ групи, на восьмому десятку життя довелося ще й зіткнутися з приниженням та неповагою до себе як до людини.
 
Ті, що повинні допомагати пенсіонерам, гноблять нас, гноблять іще більше, а ми просто виживаємо в нашій квітучій Україні. Я з великою пошаною ставлюся до народного депутата ВР Олега Ляшка, бо він, не підбираючи слів, називає наших чиновників «скотиняками», а я скажу, що це ще добре слово для них. Я б назвала їх ідіотами.
 
За які такі заслуги мене, 71-річну жінку, інваліда, яка ледь пересувається, «записали» до списку на одержання субсидії, виділеної на оплату ЖКП у готівковій формі, у пирятинське відділення Ощадбанку.
 
Коли мені надіслали повідомлення від Міністерства соціальної політики України, то я подзвонила у відділ субсидій м. Пирятин.
 
До інспекторів набирала тричі — ніхто не брав слухавку. Набрала начальника, який сказав, що запише мене в окремий список — може, вирішиться це питання. Я ще замовила словечко, і він записав про Смірнову Євдокію Микитівну, яка не рухається зовсім.
 
По радіо, в телевізійних новинах диктори вже охрипли — одне говорять: пенсіонери отримують пенсію разом із субсидіями. Але мені пенсія прийшла, а субсидії немає. Дзвоню знов до інспекторів у відділ субсидій. До обіду чотири рази набирала, і ніхто не підняв трубку. Подзвонила о 14.35 — взяла працівниця, і ось наш діалог:
 
— Візьміть доручення — нехай ваші діти отримують субсидію.
 
— У мене донька — за 50 км, а син у госпіталі в Харкові, а в даний час в АТО відправили.
— Як ви живете? Хто ж вам хліб носить?
 
Виходить, якщо хоч трохи рухаєшся — то ти як 20-річна? Правда, вона порадила, що в нас у сільській раді є соціальний працівник Надія Яківна, але коли до неї звернулась Євдокія Микитівна, то голова сільської ради Позняк Василь Васильович сказав, що в їхні функції не входить займатись пенсіонерами, щоб одержати субсидію.
 
Я взяла доручення і попросила, щоб одержали злощасну субсидію, але в банку на «доручення-бомажку» дали ще одну «бомажку» — «Повідомлення щодо інформації про Субсидіанта та його довірену особу», куди заповнюються прізвище, телефон, адреса. Ще передзвонять у сільську раду до секретаря (телефон якого записується в цій же інформації). І в межах 5 днів перевірки повідомлять людину, якій ти доручив одержати ці кошти, коли їх можна отримати.
 
Коли ці «походеньки» аналізуєш, то доходиш висновку, що людям нема чого робити, от і вигадують, щоб бачили, що чинні органи трудяться. У яких інститутах їх вчили? А вчили ж у ті часи добра, взаємодопомоги. Чому ж зараз людина людині вовк, чи, може, ті чинуші тільки й думають що про відпустки на Мальдівах?
 
Ми свого часу трудилися з 5-ї ранку і до 8-ї вечора, крім основної роботи, ще й гектар буряку пололи. Ми не знали дієт, а просто виконували свою роботу. Невже ж зараз не можна спростити процедуру отримання субсидій для пенсіонерів? 
 
Ольга НОЧОВНА
с. Березова Рудка, Пирятинський район, Полтавська область

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>