Піраміди з РФ-підвалинами: обшуки СБУ як протидія спробам РФ втрутитись у нашi вибори

22.02.2019

Правоохоронці провели у різних регіонах України понад 30 обшуків для недопущення створення так званих виборчих пірамід.
 
Про це заявив заступник глави СБУ Віктор Кононенко. На брифінгу в Києві 21 лютого він повідомив, що обшуки проводять співробітники СБУ та Державного бюро розслідувань у рамках кримінального провадження для недопущення створення виборчих пірамід.
 
Заступник глави СБУ уточнив, що обшуки не стосуються партійних офісів.
 
За словами Віктора Кононенка, підставою стала інформація про створення злочинної організації за участю і з провідною роллю громадян Росії та України, які співпрацюють iз російськими спецслужбами.
 
Стверджують, що керівником усієї цієї організації є нардеп України, ім’я якого в СБУ не називають. Під ним були три координатори, відповідальні за різні регіони.
 
Під кожним iз них — координатори нижчого рівня, які відповідають за дві області, і так далі. На найнижчому рівні перебували місцеві жителі, які мали забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата.
 
СБУ має платіжні відомості групи зi 151-го округу в Полтавській області, де вказано 216 старших на виборчих дільницях і 3 тис. 250 членів низових «десяток».
 
На підставі цього слідство припускає, що загалом в Україні в піраміду могли бути залучені понад 680 тисяч осіб.
 
Віктор Кононенко підкреслив, що багато членів піраміди безпосередньо пов’язані з Росією.
 
Наприклад, у Він­ницькій області відповідальним був громадянин Росії Володимир Рябий, який 2012 року був довіреною особою кандидата в президенти РФ Володимира Жириновського.
 
В Одеській області відповідальною була громадянка України Ганна Матюхіна, яка 2011 року працювала у виборчому штабі «Єдиної Росії», а 2012 року — в штабі Володимира Путіна.
 
Заступник очільника СБУ продемонстрував відео, де окремі члени «виборчої піраміди» обговорюють, зокрема, суми для виплат, схему роботи, заходи безпеки. Перемовини вели — за інформацією з відео — В. Ковалевський, С. Білошицький, В. Ходулін та невідомі особи.
 
Під час розмов вони обговорювали, коли і як мають проводитися агітаційні хвилі, скільки коштів виплачувати агітаторам. Зокрема, обіцяли платити по 500-700 гривень, а на ділі заплатили по 300.
 
Також Ковалевський інструктував, як слід поводитися, якщо раптом буде допит, радив вивчити певні статті Конституції, які дозволяють не свідчити проти родичів, і наполегливо просив знищити, закопати в лісі всю документацію, яка може підтвердити протиправну діяльність, зокрема й на флешках.
 
В СБУ стверджують, що схему втручання у президентські вибори організував член ВО «Батьківщина» Руслан Богдан. «Інтерфакс» інформує, що координатором схеми був нардеп від цього об’єднання Дубіль.
 
Тим часом у Запорізькій області ДБР разом із СБУ проводили обшуки за місцем проживання співробітника штабу ВО «Батьківщина». Про це заявила довірена особа кандидата в президенти Юлії Тимошенко Віталій Рябцев.