Від схвалення урядом Постанови № 911 від 24 жовтня 2018 року, якою додано нові прямі дотації для фермерів, Мінагрополітики проводить онлайн-конференції з представниками областей для інформування та максимального залучення сільгоспвиробників до участі в нових фермерських програмах держпідтримки.
Під час skype-конференцій представників Міністерства аграрної політики та продовольства з керівниками обласних Департаментів АПК та Українського державного фонду підтримки фермерських господарств пояснюють механіку отримання бюджетної субсидії для новостворених фермерських господарств (3 тисячі гривень на гектар) та бюджетної субсидії на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму.
Акцентовано, що відтепер фермери отримуватимуть кошти за спрощеною і звичною для них процедурою: через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
Щоб отримати бюджетні субсидії, необхідно до регіональних відділень Укрдержфонду подавати заяву і наступні документи:
— копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації — у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;
— відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;
— копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;
— копію фінансового звіту за останній квартал — для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році;
— довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;
— згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.
На підставі пакета документів, отриманих від фермерських господарств, регіональні відділення Укрдержфонду формують відповідні реєстри і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.
Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який у свою чергу перераховує кошти на поточні рахунки фермерського господарства.
Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз упродовж бюджетного року.