«Замість того, щоб нескінченно нарікати на темряву, варто запалити маленьку свічку», говорив мудрий Конфуцій.
За цим принципом вирішили діяти на Херсонщині, запропонувавши модель приватно-державного партнерства для вирішення проблем підготовки спортивної зміни, зокрема й легкоатлетичного олімпійського резерву.
Як писала свого часу «УМ», наприкінці березня було підписано чотиристоронній Меморандум між Мінмолодьспорту, Федерацією легкої атлетики, Херсонською ОДА та інвесторами про будівництво на базі спортивно-оздоровчого табору «Прибережний» у селищі Лазурне біля Скадовська сучасного легкоатлетичного комплексу, збудованого за найвищими європейськими стандартами.
Результат не примусив себе довго чекати. Уже наприкінці червня в Лазурному було введено в експлуатацію футбольне поле зі штучним покриттям, яке дозволяє тренуватися за будь-якої погоди.
А днями тут же було введено в дію другу чергу будівництва — модернізовані легкоатлетичні доріжки та сектори для стрибків у довжину та висоту.
«Це сигнал для бізнесу, що в Україні можна й потрібно будувати, що треба розвивати державу заради наших дітей, заради талановитої молоді, яка прославлятиме нашу державу на міжнародній арені», — зазначив на відкритті легкоатлетичної арени голова правління Механічного заводу, який є головним інвестором будівництва, Андрій Путілов.
Першими новий стадіон випробували понад 300 атлетів із Києва, Одеси, Миколаєва, Сум, Херсона, а також Херсонської, Полтавської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей i спортсмени з АР Крим, які взяли участь у відкритому Чемпіонаті Криму та Севастополя з легкоатлетичного багатоборства серед юніорів.
Змагання відбувалися з бігу на 100, 400, 800, 1 тис. 500 метрів, стрибків у довжину та висоту, бігу з бар’єрами. Вітаючи учасників змагань, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов висловив побажання, що буде час, коли подібні змагання відбуватимуться і в українському Криму, а «Шахтар» та «Динамо-Київ» зіграють матч на стадіоні в Донецьку. Правда, коли це станеться — питання відкрите. А до того часу, очевидно, доведеться розраховувати на можливості спортивного Центру в Лазурному.
Досвід херсонців показує, що принцип приватно-державного партнерства, який був свого часу запозичений у Нідерландах, може бути досить продуктивним для вирішення конкретних проблем.
А в перспективі — Центр Олімпійських видів спорту «Прибережний» цілком може замінити собою олімпійські тренувальні бази, які залишилися в окупованому Криму. Принаймні вже зараз є домовленість, що наступного року тут готуватимуть легкоатлетичну збірну України до Олімпіади в Токіо. Загальна вартість проекту становить 20 мільйонів гривень.