Суд дозволив одіозному Шуфричу виконувати депутатську роботу
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Рішенням суду Олександр Кузьменко чистий і перед законом, і перед людьми. І ще й чималу компенсацію має. (Фото з сайта begemot.media.)
Подія, яка не так давно відбулася в Одесі, може стати сумним прецедентом для всієї правової та судової системи України.
Одеський апеляційний адмінсуд своїм рішенням поновив на посаді люстрованого екс-прокурора Приморського району Одеси Олександра Кузьменка.
І не просто поновив, а й зобов’язав виплатити йому всю зарплату за три з половиною роки вимушеної бездіяльності. А це — більше 300 тисяч гривень.
А прецедент полягає в тому, що судді ухвалили відповідне рішення, розцінивши закон про люстрацію, на основі якого було звільнено тисячі чиновників, як... неконституційний. І це при тому, що сам Конституційний Суд України своїх висновків щодо закону досі не оприлюднив.
Утім журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», дещо помилилися, назвавши це першим випадком поновлення люстрованого чиновника.
Насправді з 2014 року, відколи було ухвалено закон про очищення влади, до судів надійшли більше тисячі оскаржень рішення про люстрацію. І частина з цих позовів була задоволена.
Один iз прикладів — рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 грудня 2015 року про поновлення на посаді начальника управління ДФС в м. Київ Людмили Демченко.
Хоча тоді суд не взяв на себе роль визначати конституційність закону, а обмежився формулюванням про певну «юридичну невизначеність», яка дає можливість суду «застосувати загальний принцип права і вирішити спір на користь звільненої особи».
Також варто згадати, як суди повернули на посаду начальника відділу роботи з кадрами прокуратури Харківської області Володимира Суходубова чи керівника Управління корупційних ризиків секретаріату Кабінету Міністрів Андрія Жовнера.
Але саме така безпрецедентність і безпринципність суддів Одеського апеляційного адмінсуду дає підстави бити у дзвони.
Бо, схоже, все йде до того, що невдовзі будь-який закон може бути оскарженим у суді й потрактованим на свою користь.
Чи варто дивуватися, що такі баталії здіймаються навколо Антикорупційного суду і судової реформи взагалі.
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
Від 1 січня 2025 року Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
У Києві Шевченківський райсуд визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб. >>
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями. >>