Нардеп Одарченко «заробив» 8 років буцегарні
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Рішенням суду Олександр Кузьменко чистий і перед законом, і перед людьми. І ще й чималу компенсацію має. (Фото з сайта begemot.media.)
Подія, яка не так давно відбулася в Одесі, може стати сумним прецедентом для всієї правової та судової системи України.
Одеський апеляційний адмінсуд своїм рішенням поновив на посаді люстрованого екс-прокурора Приморського району Одеси Олександра Кузьменка.
І не просто поновив, а й зобов’язав виплатити йому всю зарплату за три з половиною роки вимушеної бездіяльності. А це — більше 300 тисяч гривень.
А прецедент полягає в тому, що судді ухвалили відповідне рішення, розцінивши закон про люстрацію, на основі якого було звільнено тисячі чиновників, як... неконституційний. І це при тому, що сам Конституційний Суд України своїх висновків щодо закону досі не оприлюднив.
Утім журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», дещо помилилися, назвавши це першим випадком поновлення люстрованого чиновника.
Насправді з 2014 року, відколи було ухвалено закон про очищення влади, до судів надійшли більше тисячі оскаржень рішення про люстрацію. І частина з цих позовів була задоволена.
Один iз прикладів — рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 грудня 2015 року про поновлення на посаді начальника управління ДФС в м. Київ Людмили Демченко.
Хоча тоді суд не взяв на себе роль визначати конституційність закону, а обмежився формулюванням про певну «юридичну невизначеність», яка дає можливість суду «застосувати загальний принцип права і вирішити спір на користь звільненої особи».
Також варто згадати, як суди повернули на посаду начальника відділу роботи з кадрами прокуратури Харківської області Володимира Суходубова чи керівника Управління корупційних ризиків секретаріату Кабінету Міністрів Андрія Жовнера.
Але саме така безпрецедентність і безпринципність суддів Одеського апеляційного адмінсуду дає підстави бити у дзвони.
Бо, схоже, все йде до того, що невдовзі будь-який закон може бути оскарженим у суді й потрактованим на свою користь.
Чи варто дивуватися, що такі баталії здіймаються навколо Антикорупційного суду і судової реформи взагалі.
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Президент Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
Мер Києва Віталій Кличко відсторонив від виконання обов’язків заступника голови КМДА Володимира Прокопіва після розслідування Bihus.Info щодо заволодіння низкою об’єктів комунальної нерухомості в Києві друзями заступника мера. >>
Прокурорами доведено в судді вчинення депутатом Київради IX скликання адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. >>
Підозрюваний у корупції народний депутат від фракції «Слуга народу» Андрій Одарченко втік з України за кордон. >>