Загруз суд... у кабинетах

25.05.2018

Єврокомісар iз питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган наполягає, що Україна повинна демонструвати конкретні результати у боротьбі з корупцією, яких на сьогодні їй не вистачає.
 
В інтерв’ю «Радіо НВ» єврокомісар, зокрема, прокоментував процес створення Антикорупційного суду. За словами пана Гана, «Євросоюз не має наміру керувати будь-якою структурою або ветувати відібраних українською владою осіб. Водночас ЄС вважає за необхідне надати допомогу Україні, щоб українська влада могла ухвалити рішення, які будуть відповідати інтересам громадян, аби боротьба з корупцією прогресувала.
 
Із нашої сторони точно немає жодного втручання у відбір будь-кого, хто претендує на посаду судді дисциплінарного суду або судів першої чи другої інстанції. Йдеться про залучення міжнародних експертів, які мають досвід у відборі кваліфікованих осіб. При цьому важливо враховувати не тільки професійні здібності, а й особисту принциповість», — заявив Йоганнес Ган.
 
Єврокомісар підкреслив, що Брюссель дуже високо оцінив би крок Ради з ухвалення закону про Антикорупційний суд і додав: «Але, що важливо для нас, це як будуть діяти всі інституції, коли будуть діяти і які конкретні результати. Тому що ми бачили багато законодавчих ініціатив, ухвалення законів, боротьбу з корупцією, яку розв’язували різні партії. Але чого й досі не вистачає, так це конкретних результатів усіх цих намагань. Які справи були доправлені до суду? Які справи були розглянуті судом? Суд має виносити вироки, мають бути особисті наслідки. Це те, що ми потребуємо набагато більше зараз».