Не бачать особливої вигоди у заміні паперових гривень на металеві і більшість оперативно опитаних нами вчора пересічних громадян.
Ніна, 44 роки, хазяйка кіоску, каже, що дрібні гроші до загальної каси взагалі не рахують, вони стають власністю реалізаторів як «чайові», отже, таким чином автоматично зменшується прибуток дрібних бізнесменів.
Ліна, 28 років, кореспондент, зізналася, що носити металеві гроші з її тендітною статурою дуже важко, тим більше що дрібноту вона зазвичай губить у громадському транспорті чи на базарі, тому звикла носити два гаманці – для паперових грошей та монеток. «Тепер мій особистий бюджет зменшиться у декілька разів», — скаржиться вона.
Петро, 20-річний студент, сказав, що йому все одно, яких грошей у нього нема – паперових чи металевих, утім, за його словами, із «пресом» хай навіть монет почуваєш себе людиною.
А от Олександр, 38 років, директор великої меблевої фабрики, зробив комплексний аналіз зміни гривень. «Монети не рвуться, не жмакаються, а при нагоді гаманцем можна відбиватись від усіляких нахаб, наприклад, настирливих клієнтів. Інший плюс для мене: можна буде вираховувати хабарників у фірмі за питомою вагою, лише треба поставити на вході в офіс ваги і зважувати співробітників на початку та в кінці робочого дня. Окрім того, в межах держави бурхливе зростання виробництва додаткових інкасаторських машин забезпечить створення нових робочих місць».
Зі свого досвіду можу додати, що на вас з осудом дивляться навіть таксисти, коли ви з ними розраховуєтеся не папірцями, а «копійками», хай і гривневими. Так що виграють від нововведення хіба що офіціанти, роздрібні продавці та жебраки, яким охочіше кидатимуть гривневий «дріб’язок» під церквою і в переходах.