Нічого такого крамольного з позиції здорового глузду, не кажучи вже про європейські стандарти професійної діяльності, відома кримська журналістка, власкор каналу СТБ та агенції Франс-пресс Ліля Буджурова і не вчинила. Просто вона, скориставшись нагодою, попрохала Президента України Леоніда Кучму прокоментувати актуальну в російсько-українських відносинах подію — спорудження росіянами насипної дамби до нашого острова Тузла в Керченській протоці. Проте співробітники президентської прес-служби і особисто прес-секретар Олена Громницька наполегливо радили журналістці цього не робити. Одним з аргументів називалась відсутність у плані заходу традиційного «підходу», коли представники ЗМІ могли б поспілкуватись з главою держави. Проте Леонід Кучма підійшов до групи журналістів охоче і повністю задовольнив професійний інтерес Лілі Буджурової та її колег. Сталось це відразу після церемонії закладки пам'ятної капсули у фундамент майбутньої української гімназії у Сімферополі 6 жовтня.
Проте непоступливій Буджуровій це так не минулось. Через декілька годин їй повідомили про позбавлення акредитації на саміт «Україна — ЄС», що проходить 7 — 8 жовтня в Ялті. Це попри те, що журналістка була акредитована у встановлений термін з дотриманням усіх необхідних вимог, заявлених організаторами. Представник прес-центру МЗС України поінформував Лілю, що замість неї у списку акредитованих на саміт значиться інший журналіст.
У такий спосіб, сказано з цього приводу у заяві Кримської асоціації вільних журналістів (КАВЖ), прес-секретар Президента України «покарала» журналістку за «норовистість». Тим самим, — далі йде мова у документі,— Громницька, порушуючи чинне законодавство і використовуючи своє службове становище, перешкоджала виконанню професійних обов'язків представника мас-медіа. Ми також переконані, що подібне поводження працівника Адміністрації Президента підтверджує думку, висловлену в резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи про існуючі проблеми зі свободою слова в Україні. Прикметно, що український журналіст був позбавлений акредитації саме на саміт «Україна — ЄС», де Україна знову буде декларувати свій європейський вибір, прихильність принципам демократії, прав людини і свободи слова».
Кримська асоціація вільних журналістів змушена також констатувати, що випадки обмеження свободи преси з боку прес-служби Президента останнім часом стали нормою її роботи. За всю літню відпустку Леоніда Кучми в Криму, під час якої він працював і активно брав участь у різних заходах на півострові, журналісти практично не мали можливості довідатися думку глави держави про найважливіші події в житті країни і донести її до українських громадян. «... подібний стиль роботи прес-служби Президента — це не тільки неприпустимий прецедент для країни, що називає себе європейською, але замах на конституційне право громадян України на одержання інформації», — наголошується у заяві КАВЖ.