Безславно скінчилася дипломатична місія Олександра Никоненка у Варшаві. Крахові своєї кар'єри і терміновій «евакуації» недавній посол України в Польщі завдячує п'яному дебошу, який він приурочив до Дня незалежності Вітчизни: як пам'ятаєте, Никоненко напідпитку кермував 25 серпня автомобілем, а коли польський патруль зупинив його, амбасадор зацідив у фейс одному з поліціянтів. Скандал таки вийшов у пресу, а після того, як Варшавська прокуратура порушила кримінальну справу проти посла, Никоненка врятувало від чужинської «зони» тільки відкликання на Батьківщину.
Враховуючи стратегічне значення Польщі в зовнішній політиці нашої держави, скандал видається вкрай некрасивим і шкідливим. Отож нову кандидатуру амбасадора добирали в Києві особливо ретельно. Вчора в МЗС, не афішуючи себе, дипломати вже точно називали ім'я наступника Никоненка — Ігор Харченко. Агрімана на Харченка з польського боку ще не отримано (мусить минути бодай місяць), але немає сумнівів, що така кандидатура Варшаві прийдеться до смаку — Ігор Юрійович досить молодий, але дуже досвідчений дипломат відверто прозахідного спрямування, має ранг Надзвичайного і Повноважного Посла.
У МЗС Ігор Харченко, якому зараз 41 рік, прийшов iз викладацької роботи на кафедрi історії міжнародних відносин Київського університету, перші роки незалежності працював у відділі політичного аналізу та прогнозування, потім очолював цей відділ. У 1997—98 роках був заступником постпреда України при ООН. Потому два роки Ігор Харченко представляв державу в Румунії — був послом. Румунською дипломат володів ще до цього призначення, позаяк його кандидатська дисертація була присвячена взаєминам США з соціалістичною Румунією. Два роки — 2000—2001 — Харченко був заступником міністра, а коли запровадили посаду держсекретарів — заступником держсекретаря МЗС. Цей рік, згідно з примхами адмінреформи, він провів у кріслі заступника міністра. Ігор Харченко має певні знання з польської і зараз активно вдосконалює цю мову. Увага до нового посла України у Варшаві буде прикута особлива, чому посприяв попередник Харченка. Так, відомо, що завдяки п'яному дебошу, влаштованому Никоненком, довелося перенести на тиждень урочисте прийняття на честь Дня незалежності України, але однак багато зарубіжних дипломатів і польських чиновників його проігнорували.
У дипломатичних колах також говорять про ще одне посольське призначення — у США, на місце, звільнене Костянтином Грищенком, який перебрався у крісло міністра закордонних справ. У пресі, зокрема у «Киевских ведомостях» та «Українській правді», оприлюднено це ім'я — Михайло Резник, посол України в Китаї і за сумісництвом — у Монголії та Північній Кореї.
53-річний Резник не має дипломатичної освіти — він закінчив свого часу Інститут народного господарства та Торговельно-економічний, не так давно — Стенфордський університет. До 1997-го, коли його було призначено послом у Південну Корею, Резник працював у сфері Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі, був у 1992—94 роках заступником тодішнього міністра Сергія Осики, а потім три роки очолював торговельно-економічну місію при посольстві України в Сполучених Штатах. «Українська правда» відзначає, що, будучи послом у Китаї, Михайло Резник так само, як і Костянтин Грищенко, тодішній амбасадор у США, допомагав Кучмі «вирулювати» з «кольчужного» скандалу.