Олег Ляшко обурюється, що сотні тисяч селян по всій Україні, які все життя працювали на землі, залишилися обезземеленими.
«В одному селі був колгосп, де потім розпаювали землю, а в іншому — був радгосп чи дослідницька станція, де земля державна, яку не розпаювали. Тобто поділили селян на «чорних» i «білих» — безземельних та з землею. І це сотні тисяч ображених людей по всій країні. Ми вимагаємо ліквідувати несправедливість i надати паї людям, які працювали у радгоспах, на дослідницьких станціях чи на інших сільгосппідприємствах Академії аграрних наук. Щоб земля годувала їхні сім’ї!» — наголосив народний депутат.
Крім того, Олег Ляшко наполягає на ухваленні законопроекту радикалів, який покладе край проблемі рейдерства.
«Влада хоче роздерибанити землю та майно селян. Рейдери, користуючись цим, приїжджають уночі, щоб захопити землю, чи незаконно переписують її у недобросовісних реєстраторів. Ми пропонуємо, щоб договори оренди землі посвідчувались нотаріально і лише в тій місцевості, де знаходиться земля чи майно. Це зніме проблему рейдерства, і селяни будуть спати спокійно, бо не боятимуться, що хтось заволодіє їхньою землею», — переконаний лідер РПЛ.
Нагадаємо, раніше команда Радикальної партії запропонувала чіткий план відбудови економіки на селі. Основні його пункти — закріпити землю за фермерами та надати державні дотації на тваринництво.
«Минулого року з України вивезли більше 40 мільйонів тонн зерна замість того, щоб вивозити готову продукцію. Натомість селяни сидять голодні й не мають можливості прогодувати свою сім’ю. Ми пропонуємо встановити аграрно-сировинний збір на кожну тонну вивезеного зерна і спрямувати ці кошти на дотації для тваринництва. Щороку це буде додатковий мільярд євро у бюджет. Без корів не буде села!» — пояснив політик.
Крім того, радикали вимагають заборонити використання пальмової олії в молочній продукції.
«Сьогодні українці замість натурального молока споживають отруйну пальмову олію. На цьому заробляють недобросовісні виробники. Вони труять українців i вбивають українську корову, бо через них селяни не можуть продати молоко за рентабельною ціною. Ухвалення нашого плану дасть можливість відновити тваринництво на селі, а селянам — можливість заробляти!» — підсумував Ляшко.