Утім стосунки Павлова і Каленського погіршились ще до того, як профспілка «реанімувала» на своїх посадах кількадесят працівників. Як розповів кореспонденту «УМ» Анатолій Павлов, ДМСУ розпочала наступ на профспілку з позбавлення її більш-менш пристойного майна. До матеріальних втрат представники профспілки зараховують і те, що ще під час виборчої кампанії-2002 до них надійшло прохання з боку ДМСУ виділити кілька тисяч гривень на друк листівок для одного з провладних кандидатів.
Невдовзі до майна профспілки жадібні руки простягнуло і Державне управління справами при Президентові України (іншими словами, одіозна ДУСя, а ще точніше — її Будівельне управління). У своєму зверненні до ДМСУ та її профспілки ДУСя прохала виділити їй по чверті мільйона гривень iз кожної структури (треба думати, що на якесь будівництво). За словами Павлова, профспілка гроші перевела, але, куди вони ділися, йому не відомо.
Надалі фінансовий пресинг не припинився. Як розповів Павлов, профспілка тим часом придбала собі пристойного «Мерседеса». Каленського, вочевидь, зовсім замучила заздрість, бо згодом він наполіг на тому, щоб профспілка купила йому таке ж авто та ще й здала «на дурняк» в оренду.
...Був (сподіваймося, що буде й надалі) у профспілки один справжній рупор правди — газета «Профспілковий вісник». «Ох, і скандалу ж було, коли ми опублікували там витримки з бюджету на цей рік!» — пригадує екс-голова профспілки Анатолій Павлов. У тому номері редакція порівняла видатки держави на різні силові структури, а також на соціальні сфери, зокрема, на медичне обслуговування, культурно-масову діяльність. Внизу був надрукований маленький припис: «Протягом 2001 — квітня 2003 рр. ДМСУ не спрямувала (на вищезгадані сфери. — Авт.) жодної копійки». «Тепер керівництво профспілки хоче зробити цю газету своїм друкованим виданням або ж знищити», — говорить Павлов.
Крім того, зазначає він, здирництво на користь Державного управління справами, купівля авто для ДМСУ суперечить Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії». В законі говориться, що «професійні спілки... незалежні від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні».
Певна річ, що Павлов як людина-опозиціонер по відношенню до керівників ДМСУ та як людина, яка надто багато відає про справжнє єство митниці, був зайвим у профспілці. На це йому неодноразово натякали. Як розповів кореспонденту «УМ» сам Павлов, донедавна в нього часто лунали телефонні дзвінки приблизного такого змісту: «Тобі буде набагато краще з батьком, він тебе давно чекає». Батько ж Анатолія Павлова помер ще півроку тому...