За рекомендацією Міністерства освіти і науки побачив світ перший в Україні посібник з екологічної журналістики — «Екологічна проблематика у засобах масової інформації». Книжку адресовано студентам 21 вищого навчального закладу України, де сьогодні навчаються майбутні журналісти, прислужиться вона й студентам-екологам (за цією спеціальністю теж готують фахівців у понад двох десятках українських вузів), а ще як додатковий матеріал до предмету «Основи екології», який з 1992 року обов'язково викладається в усіх вищих школах держави.
«У Сполучених Штатах 30 університетів видають дипломи зі спеціальністю «журналіст-еколог», і в українській системі освіти час заповнити цю прогалину, — сказав на презентації автор Олександр Бєляков, доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, сам у недавньому американський стипендіат. — Хоча станом довкілля, за даними соціологічних опитувань, цікавиться більшість українців, поінформованими себе вважають лише декілька відсотків».
Наші журналісти, іншими словами, у боргу перед народом, бо поки що неналежно доносять до громадськості проблеми довкілля і не підказують, якими можуть бути шляхи їхнього вирішення. Хоча історія знає чимало успішних прикладів, і не тільки в заокеанській журналістиці. Хіба не писала газета «Літературна Україна» про загрозливий стан на чорнобильській АЕС за кілька місяців до чорного квітня 1986 року?
Посібник розповідає про 15 кроків журналіста-еколога, містить показові журналістські публікації і розслідування. Приємно, що серед зразкових науковець виділив два матеріали з газети «Україна молода».