18 травня 1944 року для кримських татар стало точкою відліку депортації з півострова їх, корінних мешканців Криму.
У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — 18 травня у кінотеатрах країни стартує прокат фільму «Чужа молитва»: про події 1941—1944 років у Бахчисараї, кримських татар, євреїв, фашистів, складнощі вибору у житті і віру.
Режисер стрічки, створеної компанією «Ідас фільм» за підтримки Держкіно України, — Ахтем Сеітаблаєв — із родини депортованих кримських татар, народився поблизу Ташкента.
У 1989 році юнаком разом iз рідними переїхав з Узбекистану до Криму.
Суміщаючи знання акторства, режисури і драматургії у 2013-му Ахтем Сеітаблаєв iз командою створив перший кримськотатарський повноформатний художній фільм, першу художню картину про депортацію кримських татар «Хайтарма».
У ньому трагічна сторінка історії показана через постать прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана, якому після вигнання нацистських окупантів iз Криму військове командування дозволило разом із другом відвідати батьків в Алупці.
За збігом обставин на час перебування льотчиків в Алупці припала операція НКВС iз примусової депортації кримських татар.
І радянський ас, якого боялися фашисти, зрозуміло, не зміг захистити свій народ від злочину сталінського режиму...
В основі «Чужої молитви» — так само реальна історія. Кримська татарка Саіде Аріфова з Бахчисарая, яка народилася 1916 року, в роки окупації Криму фашистами врятувала від загибелі 88 євреїв. Ця жінка, яка дожила до 2007 року, удостоєна звання Праведниці світу.
(У 1953 році для вшанування пам’яті жертв і героїв Голокосту рішенням Кнесету був заснований у Єрусалимі меморіал Яд Вашем. Праведником, згідно з рішенням, визнаються неєвреї, що ризикували життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. В 1953 році під юрисдикцією Верховного Суду Ізраїлю було створено комісію, в обов’язки якої входить надання почесного звання «Праведника народів світу»).
Фільм «Чужа молитва» став одним із переможців сьомого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 10 млн. грн.
Загальний бюджет картини становить 31 млн. грн. Сценарій написав Микола Рибалка, який був автором сценарію «Хайтарми» і «Гвардії».
У фільмі звучить пісня «1944» Джамали, з якою співачка перемогла у конкурсі «Євробачення-2016». Знімати кримські пейзажі довелося у Грузії та Києві (павільйонні зйомки).