Серед усіх молочно-сирних смаколиків торт «Пташине молоко» посідає гідне місце, це знає кожен.
І багато хто успішно випікає його, додаючи власний інгредієнт — легенду про те, де можна роздобути пташиного молока, щоб спекти таке кулінарне диво.
Хто ще не пік — це не пізно зробити і зараз. А легенда — справа вашої фантазії, без якої будь-який кулінарний виріб — неначе без душі.
Отож для тіста потрібно: 150 г борошна, 100 г вершкового масла, 2 яйця, 100 г цукру, пакетик ваніліну.
Для суфле: 2 чайні ложки агар-агару, 200 г масла, 400 г цукру, 140 г води, 100 г згущеного молока, 2-3 яєчних білки, пакетик ванільного цукру, половина чайної ложки лимонної кислоти.
Для глазурі: 100 г вершкового масла і 200 г шоколаду.
Вершкове масло збити з цукром, додати яйця, борошно.
На пекарському папері накреслити два кола по діаметру форми для випікання. Тісто виходить трохи тягучим.
Розподілити його лопаткою або ложкою по колах на папері.
Випікати в розігрітій до 200 градусів духовці 9-10 хвилин. Дістати з духовки, відразу підрізати по формі, якщо це необхідно, залишити вистигати.
Тим часом готуємо суфле. Розм’якшене вершкове масло збити зі згущеним молоком і відставити відпочивати (не в холодильник).
Ага-агар, заздалегідь замочений (не менше 2-3 годин) у 140 г води, поставити на плиту, довести до кипіння, прокип’ятити хвилину і всипати цукор.
Сироп має бути як тонка нитка.
Збити білки з лимонною кислотою — до «піків».
Довели сироп до потрібної консистенції, тонкою цівкою влити в білки, продовжуючи їх збивати. Всипати ванілін.
У білкову масу обережно додати збите масло зі згущеним молоком. Суфлейна маса готова.
На дно форми викладаємо один корж, заливаємо половину суфле, викладаємо другий корж і знову заливаємо суфле.
Робимо це швидко, тому що суфле з агаром застигає моментально. Ставимо в холодильник.
Як тільки суфле застигне, заливаємо верх глазур’ю (розтоплений шоколад, змішаний із вершковим маслом) та ставимо в холодильник для застигання, а невдовзі смакуємо.
Помічала: коли господиня каже «спечу сметанник», вона це промовляє так, ніби «майже нічого не робитиму, щось зліплю нашвидкуруч, і все».
Але, коли те диво «спечене нашвидкуруч», з’являється на столі: високе, пухке, ніжне, ошатне, дочекатися, коли вже нарешті його шматочок опиниться на твоїй тарілці буває дуже непросто.
Щоб не чекати — спечемо свій сметанник. Тим паче, що господині стверджують, що при цьому «майже нічого не робитимеш», тобто легко і просто.
Потрібно: 2 склянки жирної сметани (одна склянка — в тісто, інша — в крем), 3 склянки борошна, півтори склянки цукру (по половині — в тісто і крем), пакетик ванільного цукру (в крем), трішки солі і пакетик розпушувача чи половина чайної ложки соди.
Розмішати у великій мисці сметану, цукор і сіль. Всипати борошно і соду, замісити тісто.
Розділити готове тісто на 4 рівні частини. З кожної частини качалкою розкачати круг.
Викласти коржі на змащене олією деко і випікати до зарум’янення (приблизно 10 хвилин).
Тим часом приготувати крем: збити сметану з цукром і ванільним цукром.
Викласти один корж на велику тарілку, змастити кремом, накрити зверху другим коржем, змастити його кремом, третій — за цією ж схемою.
Четвертий корж подрібнити до крихт і посипати ним третій корж, щедро змащений кремом.
Прикрасити торт за бажанням: або тертим шоколадом, або цукатами, малюнком iз крему, мармеладом тощо і поставити в холодильник на кілька годин: просочений кремом, він стане дуже ніжним і м’яким. І тоді пригощайте і пригощайтесь.